• videolar

 • görseller

  • kararsızlık
  • kararsızlık
 1. ne yapacağın hakkında hiçbir fikrinin olmaması.. düşündükçe içinden çıkılamayan zor durum..
 2. balık burcu insanının temek özelliğidir..
  belirsizlikler ve karışıklıklıklar sonucu insanın kendi kendini yemesine sebep olur.. son ana kadar belirleyemez insan ne yapacağına, kendisini yer durur, bir de yanındakileri de sıkabilir..
  zamana bırakılır ama bu süre içinde zarara yol açar.. kurtulmaya çalışılması gereken bir davranıştır kanımca.
 3. bir süpermarkete girip önüne ilk gelen şeyleri sepete doldurduktan sonra kasaya varıncaya kadar her reyonda sepetindeki bir ürünü bırakmak sepetin birden boş kalması marketten hiçbir şey almadan çıkmak ve başka bir markete doğru yol almak.
 4. "en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir." demişler zamanında. kesinlikle doğrudur. saatlerce düşünürsünüz, karnınıza kramplar girer stresten. işte bundandır ki, iyi ya da kötü bir karara vardıktan sonra rahatladığınızı hissedersiniz.
 5. akla zarar bir kişilik bozukluğudur. karar verince ciddi bir hatadan kurtarırsınız kendinizi...
  (bkz: sistem çok ciddi bir hatadan kurtarıldı)

  bu kişiler, yemeğe çıktıklarında, eskaza gideceği yere karar verebilmişse, yiyeceği yemeğe karar veremez. alışverişe çıkmışsa alacağı elbiseye karar veremez. favori sözü farketmezdir; çünkü bu onu karar vermekten kurtarır, seçme şansını sabote eder.
  bazen öyle anlar gelir ki bu kişiler karar veremedikleri için çap'a başlarlar. *
  onlar için yapılabilecek en iyi şey, yanlarında sürekli karar vermelerinde yardımcı olacak, hatta onlar yerine karar verebilecek kişiler bulundurmaktır...
 6. ileriki seviyelerinde, insanın kronometreyi çalıştırıp rastgele durdurması suretiyle denk gelen sayıya göre hareket ettiği görülmüştür..(kararlarını çıkan son sayı belirlemektir) (bkz: kendimden biliyorum)
 7. insanın ne yapacığını bilememesi ve ortalarda deli divane dolaşmasını sağlayan halet-i ruhiyedir.özellikle gönül işlerinde daha da bir kötüdür.
 8. huydan öte bir tarz olduğunu düşündüğüm şey. kararsız insanlar çoğunlukla aynı zamanda mükemmeliyetçidir ve etrafındakileri tavırlarıyla boğmaları işten bile değildir.