merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

karşıyaka kızları

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. karşıyaka da az sayıda doğma-büyüme karşıyakalı kız kaldığı için bir yorum yapmak yanlıştır. doğma-büyüme olanlar güzeldir hoştur. lakin göztepe kızlarının yanına bile yaklaşamaz.
  2. akşam vakitleri karşıyakaya giden bilumum dolmuşta gözlenebilecek dünya harikalarıdır. abarttım mı, sanki. ama ne zaman bornova merkezdeki evimden metroya kadar iki adımda yürünebilecek mesafe için dolmuşa binecek olsam ve ne zaman bu dolmuş karşıyaka dolmuşu olsa içimde karşıyakaya gitmek için dayanılmaz bir istek oluşur. hatta metroda bekleyen arkadaşımı göremezsem bir gün yoluma devam etmekten korkuyorum. bir gün mezun olursam ki o gün yakın gözüküyor ve izmir' de kalacak olursam taşınmayı düşündüğüm yerler sırasında göztepe ile birlikte başı çekmektedir karşıyaka.
  3. diğer il ve ilçelerde olduğu gibi güzeli, çirkini, şişmanı, zayıfı, kıllısı, kılsızı bulunabilmektedir bu kızların. eğer daha önceden tanışmıyorsanız buz gibi gelebilir çoğu.
  4. sonra da diyorlar ki elpinoras neden saldırgansın neden yaftalıyorsun... bu memlekette mala mal denir ne yapayım.

takım rekabetinden sonra bir de bu mu çıktı lan? göztepe kızlarıyla karşıyaka kızlarını karşılaştırmak ne demek? nasıl bir sosyolojik alt yapısı var? kentsel iç ve çevresel fonksiyonlarını alıp, estetik değer yargıları üzerinden giderek bir sosyolojik araştırma mı yaptınız amına koyim! ulan güzellik denen şey zaten kişiden kişiye değişkenlik gösterirken, mal gibi gelip de istanbul'un kızı şöyle güzel, şunun eline su dökemez falan muhabbetlerine zaten uyuz oluyordum bir de bu çıktı başıma, "bir karşıyakalı olarak" notumu düşeyim de ne kadar yavan ve saldırgan klişeleri kullandığımı bir kez daha vurguluyayım, bunu da nickaltıma girin, oldu mu bebişim. yalarım sizi.

ulan bakın, karşıyaka ve göztepe arasında bir futbol rekabeti vardır, spor rekabeti bile yoktur. karşıyaka spor kulübüdür, göztepe futbol takımıdır. bunun çevresinden dolanarak rekabet yapın eyvallah. ama kalkıp kızları karşılaştırmak nedir lan?

tamam olum biz de biliyoruz, güzel kızlar çıkıyor bizim oralardan, bununla meşhur bir yer de olabilir. genler böyle amına koyim, coğrafi konum böyle dingil. tekirdağ kızları da 10 numaradır, git gör. orada da malkara - çorlu rekabeti çıkarırsınız siz dingiller. yapmayın etmeyin olum lan.

sonra kızınca adımız çıkıyor. bak mesela bu girim de insanları sol'dan soğutuyor. ben soldan soğutmak istemiyorum kimseyi abi, üzülüyorum siz böyle deyince, ağlıcam amına koyim, çok moralim bozuldu, gidip çay koyuyorum. hay aklınıza sokayım. (bu son paragraf ironi yüklüdür, şimdi gelir yapma abi ağlama diyenler olur. algımı yıktınız olum.)
  5. eskisi kadar güzel olmayan kızlardır. göztepeli kızlarla kıyaslanabilir. neden mi? karşıyaka son yıllarda izmirde gözde ilçelerden biriydi. dolayısıyla çok göç aldı. ortamdır kopkopçulardır herkes buraya toplandı. yani piyasa ilçesi oldu. e kızlarda buna ayak uydurmak için bir tikileşme çabası içine girdiler. ulan ben burda bülent ersoy dudaklı kızlar gördüm. o silikon ne amına koyim. kıza yaklaşmak için dudakları geçmek lazım ilk önce vesselam. koyun psikolojisiyle herkes birbirinin aynısı. güzel olanı makyajla, estetikle sikme arzusu da diyebiliriz. karşılaştırma da göztepe-karşıyaka arasında yıllardır süregelen bir şey. sen ister sinirlen, ister ağla, ister sikerim böyle olayı de yaşadığın şehri terket. zaten iki taraftan birine mensup olduğunda bu karşılaştırmalardan, şakalaşmalardan o tadı yakalayabilirsin. e sen yıllarca bunu anlamadıysan, ne anlatalım biz sana.

not: çay koymaya gittim. ağlıyorum bir yandan da. (ironi mironi yoktur. ironi sananların zihniyetine sokayım)