1. nedense kadınların her isteğinin içine koyulmaya çalıştığı kategoridir. erkek bir çeşit savunma mekanizması olarak dişi kişi ne istese " kapris yapıyor." diye geneleyerek kendi içini, hatta vicdanını rahatlatır. bir isteğin kapris olup olmaması da dozuna bakılarak anlaşılabilir.
  2. sadece bayanların değil erkeklerin de pek ala yapabildikleri ve kişiyi çileden çıkaracak derecede uyuz bir harekettir. fakat kızların kaprisleri de yenilir yutulur cinsten değildir. " benlaa ilgilenmiyosuoonnn, elimi tutmuyosuoonn, beni sevdiğini söylemiyosuuun, bana günde 10 taneden fazla mesaj çekmiyosun, beynini yememe izin vermiyosuunn, başka kızlara bakıyosuoonn, .... " gibi ve rüzgar esse " beni rüzgardan korumuyosuoon" şeklinde bile çemkirebilirler kapris sahipleri.
  3. hayatı zindana çeviren en boktan şeydir. bıktım ulan. efsane olmak için ottan boktan puan kırıp en kötü 60-70 beklediğim sınavdan 30 veren dingil hoca, iki laf ettim diye götü kalkan arkadaş, grupça hazırlanması gereken sunum için hem kılını kıpırdatmayan hem kaprislere giren gerizekalı, birilerinden iki iltifat duyunca kendini bulunmaz hint kumaşı sanan ebleh sizden de bıktım lan. hayata küstürdünüz. bi siktirin gidin allasen.