• videolar

• görseller

• kafayı yemek
  1. bir zamanlar commodore 64 bilgisayarının kullanıcılarının ; kaset-çalarlarını tornavida ile düzeltmeye çalıştıklarında , elinde tornavida tutmaktan derisi terlemiş halde zıvanadan çıkıp , 2 saatlik uğraşın ardından sinirlenip kaset-çaların kristalini ihtiva eden kafasını ciddi ciddi koparıp yemesi ile özetlenebilecek , mantıksız davranış örneği.

(bkz: keskin sirke küpüne zarar)
    (bkz: destek 64)
    (bkz: kafa ayarı)
  2. somut manada düşünülmemesi gereken bir şey bu, alemi yok insanlık sınırlarını çiğnemenin..
    çok düşünürsen oluyor ama çok rahat, yormadan kendini yiyor insan kafasını.. çok düşünüyorsun, oluyor, garip..
  3. tekrarlara mazhar olan.yemekle bitmeyen.törpü bir nevi; ömrüme yamuk-yumuksun muamelesi çeken.
    herkes yaşamının bu yeme atraksiyon duraklarını saymaya kalksa, iki basamaklılardan aşağısının paklamayacağına eminim.tamam cümle biraz muallak gibi gibi; yaşa vuralım, aileye vuralım felansızlığından.ama yine de kapı aynı kapı.
    bitmiyor, birtürlü.ha şimdi oldu yedim bitti, dertlerde gitti diye kafiyeye kasıyorum. ama bir bakıyorum ki, yemeler tekrar sardırmış bana.
  4. an itibariyle yaşadığım durumdur. insan çöken windows'unu linux'la kurtarayım derken birkaç yanlış tık sonucu yıllardır biriktirdiği tüm verileri kaybeder ve veri kurtarma konusunda hiçbir şey bilmezse çok rahat kafayı yiyebilir. yahu linux'tan anlamıyorsun, ne diye böyle işlere girişiyorsun.. ah aptal kafam ah.
  5. sikeyim gerçek olabiliyor bazen.

bu aralar böyle sıkıntı, sikinti, akıntı, takıntı, sokuntu, girinti ve çıkıntı gibi bir sürü tı'lı, ti'li, to'lu gariban şeyler yaşıyorum. böyle yavaş yavaş beyin yanması oluyor lan. böyle bakıyorum bir yere acayip şekiller görüyorum lan. resmen çizgi filmlerdeki gibi lan. böyle üçgenler, upuzun çizgiler falan. acayip mnskym.

bir de sik gibi hatırlamıyorum ne yaptığımı. daha geçen mesela yolda yürürken, şöyle bir "- wake up neo" tarzı bir uyanış yaşadım. gitmek istediğim yerden alakasız yere ulaşmışım. ne ara yanlış yola girdim, ne ara bir takım şeyler yaptım hatırlamıyorum. sikeyim lan. beyne format atıcam da elimdeki cd service pack 2 içerikli. 3'lüsü varsa kardeşlerimden ulaştırmalarını rica ediyorum.

doktorum seviş geçer dedi. ama vermedi piç.