merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

kadim dost *

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. her ne kadar eski dost anlamına gelse de hiçbir zaman eskimeyecek dostluktur aranızdaki. aranıza mesafeler girse de hala herşeyinizi paylaşırsınız, sanki o yanıbaşınızdaymış gibi. kadim dost'lar ile uzun süre sonra görüşseniz bile, maziyi anmak yerine birbirinizi anlatırsınız kaldığınız yerden araya giren zamana inat. yaş kaç olursa olsun birgün yine aynı şehirde buluşmak için planlar yaparsınız, sözler verirsiniz.
  2. sarıldığınız da kadeşinize sarılıyomuş gibi hissettiğiniz dost.. aranızda ne geçerse geçsin hepsinin atlatılacağını, bunların aslında bi yanlış anlaşılma vs. olduğunu bilirsiniz..
  3. çemkirmek gibi olmasın; ama "kadim" dost sanki insanın büyük yaşlarında edindiği ve çok daha büyük yaşlarında o kişiden bahsederken kullandığı bir sıfat olmalı gibi. yoksa 25 yaşındaki adamın lisedeki kankasına "kadim dostum" diye seslenmesi bana bi haller getiriyor.

"kadim dostum" "üstadım" öf. ne bileyim. fular takınca anlar mıyım acaba alttaki mantığı? yoksa daha mı edebiyatla ilgilensem?
  4. eski fakat eskimeyen değerli dosttur. her anınızı paylaştığınız, iyi günde de kötü günde de yanınızda bulunan, araya mesafeler ve yıllar girse de bir gün gelip de görüştüğünüzde dostluğunuza kaldığınız yerden devam etmenizle dostluğun hakkını veren fakat günümüzde pek bulunmayan güzel insandır.