1. -cemo gel bir konuşalım seninle...
    +efendim sevgili hilmi abim?
    -oğlum bak kafayı kazıttın,et yemiyosun...ocakbaşının sensiz tadı olmuyor... sabah akşam bi heykele tapıyosun... gidişin gidiş değil cemo... bak biz mahallenin delikanlıları olarak seni müslümanlığa davet ediyoruz. insansındır,bir hata yapmışsın budist midir nedir ondan olmuşsun... ama bizce hak yoluna geri dön...
    +hilmi abicim şimdi öyle diyorsun ama, ben iç huzuru budizm'de buldum abi... artık daha hafif,daha sakin,daha duygulu bir insan oldum ben... emelim ulu buda'nın açtığı yolda ilerleyerek,nirvana'ya ulaşmaktır... ben artık o eski cemo değilim... bundan böyle de beni "koshin" diye çağırın... ismim koshin'dir bundan böyle... anlamı da "parlak kalp" demektir abicim...
    -bana bak cemo akıllı ol ulan! geldik buraya seni adam yerine koyup konuşmaya ama nato kafa nato mermer! müslüman mahallesinde salyangoz satmasana lan!
    +hilmi abi burası özgür bir ülke! bu benim inancım... artık sizinle de görüşmek istemiyorum lütfen arkadaşları da alıp gider misin?
    -kimi kovuyosun lan it?! cemo musun koşin misin nesin? çıplak vücuduna sarıyosun o turuncu çarşafı öyle dal başak ortada zaten! mahalleye öyle çıkıyosun! karımız bacımız var ulan! asabımızı bozdun! nirvana mı istiyorsun al sana nirvana! dalın ulan!

(bilimum tekme tokat olayından sonra...)

+ahhh...kaderimde bu da mı vardı?