1. 1978 yapımı seks filmi, yönetmen ülkü erakalın, görüntü yönetmeni mükremin şumlu, oyuncular (bkz: hadi çaman), karaca kaan, necla fide, meral deniz, mürüvvet sim, tevhid bilge, (bkz: sami hazinses) ve yüksel gözen, türk sinema tarihinin yüzkarası bu filmde elias rahbani'nin mosaic of the orient adlı albümü sıkça çalınmıştır.
  2. çok gürültülü yerleri nitelemek için kullanılan bir benzetme sözü. "ne lan burası kadınlar hamamı gibi" formunda muhtemelen sayısız kere kullanılmıştır. ayrıca gerçek anlamını gözününde bulundurduğumuzda, "kadınların gittiği hamam" anlamına gelen bir kelime grubudur da.

çocukluğumda bol bol içinde bulunduğumdan aşinası olmuşumdur kadınlar hamamı atmosferinin. bu hamam gerçekten de "kadınlar hamamı" gibidir, içerideki uğultudan dolayı konuşulan hiçbir şey doğru düzgün anlaşılamaz. kadınlar hamamına gelenler ekseriyetle orta yaş ve üstü teyzelerimizdir. mayo denen şeyden haberi olmayan ve iç çamaşırıyla yıkanan bu teyzelerimiz genelde mahremiyet konusunda pek de çekingen değillerdir, mal varlıklarını birbirlerinden pek saklamazlar. anlayabildiğim kadarıyla kendilerinde "eehh, bizden geçmiş artık" içgüdüsü hakimdir. haklı olduklarına hükmederekten genelde koca ve sarkık memeli fazlaca da şişman olduklarını eklemek isterim bu teyzelerin. hatta o kadar şişmandırlar ki kimisi altına don (mayo hak getire zaten) bile giymez, ama don giymediği yaklaşık bir metre çapındaki bacakları kımıl kımıl olup gizemli bölgeyi tamamen örttüğü için bu donsuzluk durumu teyzelerimiz için pek de problem değildir. bu hamama gelen genç bayanlar ise yaşlı teyzelerimizin tersine neredeyse daima mayo veya bikini giyerler ve sahip oldukları değerleri orta yerde sergilemekten imtina ederler. ayrıca 5-6 yaşlarında pek çok çocuk da getirilir bu hamama, erkek kız çırılçıplak koştururlar orda burda. 6-7 yaşına gelmiş, artık biraz büyümüş, cinsiyetinin farkına fazlaca varmış erkek çocukları içeri sokmak isteyen annane ise hamamdaki görevliye üç beş kuruş para vermelidir.
  3. erkek halimle küçükken gittiğim yerdir.buna rağmen hala erkekler hamamına adım atmamış olmam da düşündürücü
  4. en son gittiğimde şirret bir kadının beni göstererek anneme şöyle bağırdığını hatırlarım.
    -hanım hanıımm! kocanı da getirrr.
  5. bugün arkadaşımın binbir ısrar ve zoruyla adım attığım yer. iğrenç ötesi bi yer. şu an bile kusmamak için zor tutuyorum kendimi.