• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 1. eğer çok kişinin kullandığı bir banyoyu kullanan hepatitli bir insansa bunu yapan kişinin hassasiyetinden kaynaklanır.
 2. erkeklerin kadınlar hakkında yanlış bildiği ama gene de yorum yaptığı konulardan bir tanesi dahadır..
 3. etrafımdaki hiçbir bayanda rastlamadığım,rastlayacağımı da düşünmediğim konu.özellikle de temizliğine dikkat eden,hatta bunu hastalık haline getirmiş bir bayansa,böyle bir şeyi aklından bile geçirmeyeceğine eminim.(bkz: yok öyle bir şey)
 4. bu olayın temizlikle pislikle uzaktan yakından alakası bulunmamakla birlikte regl dönemlerinde yapılan banyo ve kullanılan sıcak su dişi bünyesinde olumsuz etki yapmaktadır çünkü rahim ağzı sıcak suyun etkisiyle genişler ve kan kaybı şiddetlenir. bununla birlikte bayanlar bu dönemde mikrop kapmaya çok meyillidir ve suda bulunabilecek her türlü zararlı madde bayanların sağlığını olumsuz etkileyebilir. bu nedenledir ki bayanların yaz mevsiminde tampon kullanarak denize girmeleri sağlıkları açısından çok zararlıdır. bir de söyle bir konu vardır ki yukarıda gördüğümüz gibi bu konudan asla anlamayan baylar boş boş konuşup toplumu yanlış yönlendirmektelerdir. zira bir bayanın kokmaması için tamamen banyo yapmasına gerek yoktur temizlenmenin birçok yolu vardır.ayrıca kimse 3-4 gün yıkanmadığı için kokmaz.
 5. ilk defa duyduğum bir batıl itikattır. zira batıl inancı bol bir kimse olarak, bunca yıldır kanarım böyle şey duymadım diyebilirim.

  kadınların regl dönemlerinde banyo yapmaması diye bir durum varsa bile, olsa olsa en şiddetli günlerdir muhtemelen.

  zira söylenenin aksine suya girince kanama kesilmez. hatta daha şiddetli akar. bazı zamanlar, siz daha suyu kapatıp, bacağınızı dışarı atmadan kanlar bacaklarınızdan akar.

  iğrenç bir durumdur. tampon kullanımı ile engellenebilir. ama banyo yapmanızı engellemez.

  bunun dışında, kan kokar.
  özellikle regl döneminde kanın en az geldiği son zamanlarda, istediğiniz kadar yıkanın bir koku hasıl olur bünyede. bunu önlemenin yolu da sık sık ped değiştirmektir, yıkanmaktan ziyade.
 6. regl döneminde gelen kirli kanın kötü kokusuna bir de ter ve kirli ten kokusunu eklemeye neden olacak büyük aptallıktır.


  regl dönemi bildiğim kadarıyla 4-7 gün civarındadır. zaten regl döneminde sinir ve stres içinde olan kişi daha çok terler, daha çok kokmaya başlar ve salgılanan sıvı sadece kan değil kirli ve oldukça pis kokan bir kandır.
  bunun yanında her ne kadar televizyon reklamlarının büyük kısmını oluştursa da bu kanın dışarı sızmasını tamamen engelleyecek bir şey henüz keşfedilmemiştir (bildiğim, duyduğum kadarıyla yok böyle birşey). dolayısıyla kokunun yanına bir de sürekli sızan ve yoğun bir gün içerisinde sürekli ped değiştirilemediğinde kıyafetlere kadar geçecek bir kan problemi ortaya çıkacaktır.

  kısacası; bu pisliğe, kokuya, kıyafetlere varan rezilliklere, iğrençliğe ne derece kanıtlanmış batıl inanç* neden oluyormuş anlaşılması zordur.
 7. regl dönemindeki hijyen koşulları çok önemli olduğundan arkaik bir inanç olarak kalmasını temenni ettiğim ancak bazı insanların mitolojik kahraman olma yolundaki heveslerinden böyle şeylere takıldıklarını düşündüğüm saçmalık.
  öncelikle sancılı regl döneminde kadınlar sıcak/ılık bir duş alıp, ayaklarını sıcak tutarak (örneğin sıcak su torbası yardımı) bir süre dinlenmek zorundalardır. ama illa ki temiz olmaları gerekir. zannımca ülkemizde regl olduğunu ifade etmenin ayıp sayılması da, kadının o dönemde "pis" olduğu yargısından ileri gelmektedir. kadının "pis" olması yargısı içimi ürpertiyor. kaldı ki, zaten özellikle yaz aylarındaki regl dönemlerinde koku başlıca belalardan biridir. bu kokuyu yok edebilmek için, günlük banyo yapılmalı ve ped düzenli aralıklarla değiştirilmelidir.
 8. normal bir regl döneminin ortalama 5 gün olduğunu düşünürsek imkansız bir durumdur çünkü regl döneminde kadınlardan hissedilmeyen ama vücudu kirleten bir gazın yayıldığı günümüz doktorları tarafından savunulmaktadır..
  5 günün kirliliği+ekstra bir gaza dayanan kadın da kadın değil olsa olsa bataklık canavarı olabilir, ya da evrim sırasında genleri karışmıştır, başka yolu yoktur..dolayısıyla bu sorun:
  'bataklık canavarının regl döneminde banyo yapmaması' başlığı altında incelenebilir, incelenmeyedebilir.