1. kadın vücudu=erkek vücudu + 2 dolgun meme + bir çukur - bir çıkıntı - kıl - sakal...
 2. erkek vücudunun daha fazla kıvrımı, bükümü olduğu gerçektir.. ama bu kadın vücudu kocaman bir soru işareti?karışıklıktan öte, sadeliktir kadın vücudu.. sakinliktir. omuzlara düşen saçları, terlemiş ensesi, kuyruk sokumuna kıvrılan omuru.. otur seyret.. hayal et..

  seks değil hayır, estetik, sanat..

  parmaklarında narinlik vardır, kırılıcak gibi, sanki.. masaüstüne eğilip sigarasını alan herhangi bir kadın.. yakındır birbirine.. özenlidir.. bilekleri keskin hareketlerden kaçınır, daha yumuşak geçişleri vardır. biliyorum, aynanın karşısına geçip çoğu da hoşlanmaz kendisinden..
  ağlarken ufalılarlar, küçük kız çocukları gibi görünürler, belki isteyerek, kaçtıkları, uğradıkları duraklardan biridir o çocuk halleri.. cinsiyetsiz halleri.. bir erkek ağlarken kudurur ama, daha hayvan olur, daha vahşi olur.. erkekliğini unutamaz ağlarken, belki o yüzden..
  titrer, kasılır, renk değiştirir, konuşması duruşu değişir uzun süreli bir seksten sonra.. bu derece değişmeyi başarır o.. eylem bitmiştir ama daha sevişir o.. yavaş yavaş normale dönerken bedeni senin yanında uyumak ister.. küçükken sarılıp uyuduğu ayıcık gibisindir, yorgan gibisindir.. karşılık vermeni beklemez.. ara ara gözünü açıp inceler seni..
  senin ona dokunuşun ne kadar narin olursa olsun o sana daha narin dokunmayı başarıcaktır..
  önce fazlaca hetoroseksüel oluyorsun.. sonra belki aseksüel, belki eşcinsel.. daha sonra tekrar hetoroseksüel. ama bu defa kırılmış oluyorsun.. kadın seks gibi gelmiyor sana.. onu başka bir bünyeye, başka bir eyleme oturtuyorsun.. saç ve ten renkleri kayboluyor.. hatları, tavırları kalıyor aklında.. nerdeyse sanat kadar soyut görünüyorlar.. belki sen öğretilen her gerçeği inkar edip başka gerçekler arıyorsun..

  koyulan tanımlar sığ kalıyor.. en baştan alıp tanımlıyorsun.. yanılıyorsun!
 3. şahin k'nın söylemiyle arabaya benzer. kaputu açarsın bujileri kontrol edersin filan. alttan yağ sızıntısı var mı, bakarsın bi el atarsın.
 4. şu ana kadar yazılanlara bakınca, başlığın "güzel kadın vücudu" şeklinde düzeltilmesi gerekmektedir.