merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

kadın dediğin evinde oturur diyen erkek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. ukteci: deepsmile

evet kadın dediğin evinde oturur.ne yapacaktı bir de çalışacak mıydı?sabah kalkıp kocasına yemek hazırlayacak, o gidince evi temizleyip akşam yemeği hazırlayacak,akşam geldiğinde hizmet edecek sonrada ona göre müsamaha görücek değil mi efendim?iş böyleyse yani alan da satan da memnunsa pek bi sorun arzetmez.

gel gelelim bir de bunun kıskançlık arzedenleri vardır ki eşikten dışarı."benim karım asla çalışamaz" der, milletin çalışan karısına kızına da ters gözle bakar.sonra gider bir de "aah ben senin yerinde olaydım gör bakalım çalışabilcek miydi" diye de milleti eleştirir.

kadın dediğin evde oturur diyen erkek soruyorum sana nasıl bi ürünsün sen?hammadden ne.
  2. muhtemelen bu devirde bok gibi parası olan erkektir. iki maaşla geçinemeyen çiftlerimizi görünce, e bi de kriz teğet geçince başka ihtimal kalmıyor efendiler
  3. kadın dediğin evde oturmakla kalmaz, en az 3 tane çocuk doğurur, ama hamıle veya lohusa diye yan gelip yatmak yok,evin tüm işini ve yemeklerini yine eksiksiz yapar, gerekirse pazardan 8kg lik karpuzu da taşır.

aa unuttum bu arada geceleri de çok istekli sevişir.
  4. sonra da aşktan söz ediyorlar.
    bi' yere sığdıramadınız. ha göğe de tabi.
    şekilden şekile soktunuz. kategorize ettiniz.
    ağzı olsun dili olmasın dediniz. öpüşmek lazım evet de sizle konuşmayacak kadını n'apacaksınız efendim, sorarım!
    kırsın bacağını da dediniz, sizle elele yürümeyecek kadını n'apacaksınız?
    hala da daha bir yerlerde sofradaki yeri öküzden sonra gelirken, kadın olduğunu kendi bile unutacakken hala daha ne bu?
    olduğu gibi kabulleniniz efendim. siz yazın göt göbeğiniz açık gezerken, onu o çarşafın içine sokabildiğiniz için utanın ve mümkünse bir tık demeyin.
    bırakın kendisi söylesin -ağzı var ya hani- evde mi oturacak, sokakta mı duracak.
    kendisini hatırlayıp, dönüp o'na sorun bir bakalım 'ne istiyorsun sen?' diye.
    söylerken bir de gözlerine bakın.
  5. ne yaptığını görmesin diye bencillik yapan erkektir.kendine güveni olmadığı iddiasınıda öne sürebiliriz.kendine güveni olmadığı için sizin dışarı çıkıp diğer modelleri görmenizi istemediği için evde oturmanızı ister. iki varsayımda da derhal uzaklaşılması gerek erkektir.
  6. bu mantık kadının kendi adına değil de erkeğin kadın hakkında verdiği bir karardan kaynaklanıyorsa aynı zihniyet kadının karnından sıpayı*sırtından da sopayı eksik etmeyecektir.evinde kocasını bekleyecek,gözü dışarı kaymasın diye pencereye bile çıkmayacaktır.zaten bütün görevi eve ve kocasına hizmet edip çocuklarına (çoğul efendim bir çocuk elbette ki yetmez) bakmak olduğundan kocası eve ne lazımsa getirecek, kadın da gündüz diğer görevlerini(temizlik,çamaşır,bulaşık,yemek.....) akşam da kocasına kadınlık görevini yerine getirecektir.bütün bunları yaparken kocasının bir isteğine karşı gelmek gafletine düşerse de bir güzel dayağını yiyecektir.ve belki bunların hepsine rağmen susacaktır.çünkü belki de yaptığı tam olarak baba hakimiyetinden çıkıp koca hakimiyetine girmek durumudur.hakimiyet diyorum çünkü kendi kararını kendinin verebilmesi hakkını ona kimse vermemiştir bu zamana kadar.olayı meşrulaştırmak için de sarf edilmesi gereken cümle de hazırdır bu arada.biz babadan/atadan böyle gördük.
    olmaz mirim olmaz....
    bu zihniyetle nereye,nasıl gidilir,hatta yetinilmez bir de çeşitli şekillerde bu durum meşrulaştırılmaya çalışılınır mantığım almıyor.
    neyse ilerde ben de öğrenirim.olmadı öğretirler belki.ne de olsa kadın dediğin eksik etektir aklı ermez.netice de ben bilmem beyim bilir!!!!!!!
  7. çocuğunun kreşlerde ya da anneanne-babaanne tarafından büyümesini istemeyen, akşam geldiğinde basit yemekler yerine dört başı mamur sofra isteyen, genelde ekonomik durumu yeterli erkektir.
  8. eğer zamanında mısır'a sultan olmuş bir halası (bkz: mısırdaki hala) varsa erkekcanımızın mantıklıdır. ama erkek dediğin de evinde oturmalıdır. çünkü para kazanmaya gerek yoktur bu durumda. gezilir tozulur.

haaa eğer böyle bir hala,amca,dede,baba vb. yoksa krizin teğet girdiği şu dönemde veya güllük gülistanlık bir dönemde (bkz: türkiyenin güllük gülistanlık dönemleri) böyle bir şeyi söylüyorsa bir erkek ses telleriyle beyni arasındaki bağlantı ya kopmuştur ya da frekansları 200 yıl öncesinden kalmıştır. dededen yadigar bir beyine sahiptir. formatlanmalıdır. sadeleştirilmelidir. türkçeleştirilmelidir. uyarlanmalıdır...

(bkz: dededen yadigar beyin)
    (bkz: geri kafalılık)
  1. 1