1. her kadın için geçerli olmayan hadise.ama genelde , istatistiksel olarak populasyonlarda eşşeklerin en büyük kategoriyi oluşturduğu düşünülürse , neden genelleştiği ortaya çıkan hadise.

  bu olguyu tanıtlayan dişi bireylerin en büyük özellikleri veremedikleri huzuru geri almaya çalışmalarıdır .ayrıca bir kişinin kin duyması , affedememesi onun ezikliğinin en büyük belirtisidir çünkü kendine yetemeyen bu birey eğer kendi içinde bir nebze bireysel huzura sahip olabilseydi , kızdığı kişiyi biraz olsun olduğu gibi kabul edip onu kendi haline bırakabilecek erdeme sahip olurdu.
 2. maalesef bu tanıya uyan (bkz: dsm 4) dişi bireyler , kontrolü hiçbir zaman elden bırakmamaya çalışırlar sanki kontrol denilen olgu , tren gibi ellerinden kaçarmışcasına.bu tanının kahramanları 1000 kez fight club izlese * gene akıllanamazlar.
 3. erkeklerin, kadınların belki de en nefret ettikleri özelliklerideir unutmamak . çünkü en alakasız bir anda çıkagelir unutulmamış bir kötü hatıra hatıra ve zehir edebilir o anı..
 4. bir söz vardır: adam gece uyurken kadın bütün gece "boğsam mı boğmasam mı" diye düşünür.

  nedeni buymuş.
 5. kadın, sevdiği insanı paylaşamayı bilmeyen ve bilemeyecek bir canlıdır. verilecek tek bir şeyi vardır ve onu tek kişiye verir.
  bir kadın uğradığı ihaneti affedebilir veya etmeyebilir. nedenleri niçinleri ilişkinin sürecinde yaşananlara bağlıdır.

  ancak kadın unutmaz.

  unutuyorsa zaten erkek önemli değildir onun için.