• görseller

  • kaçan kovalanır
  • kaçan kovalanır
 1. çoğu zaman geçerli olan genelleme
  siz birini seversiniz o sizi istemez gün gelir devran döner siz vazgeçtiğinizde ise nasılsa birden o peşinizde koşmaya başlar
 2. ulaşılmaz olduğu için tapılan insanların başvurduğu yöntemdir.ulaşılabilir olduklarında onlarında sizin gibi iki eli, iki ayağı ve bir kalbi olan sıradan bir insan olduğunu farkedersiniz.ve kaçmadığı için anlamını yitirir gözünüzde. acı çekmeyi seven insanlar kovalar narsist olan insanlar kaçar.
 3. her türlü doğru önermedir..

  lakin ; otobüs , minibüs gibi toplu taşıma araçlarında şöyle bir tecrübe edilinmiştir ki ; göze kestirilen kıza ne kadar bakılmaz ise kız o kadar size yanaşır , hatta yavşar..
  ancak eyfel kulesi muamelesi yapıp gibi sürekli hatunu inceler , bön bön bakarsanız olmaz , bi kere kafadan abazan erkek modeli çizmişsinizdir ki geriye dönüş çok zordur..
  bu yazıdan anlamamız gereken ise otobüslerde sürekli dışarı , ağaçlara yollara falan , bakmaktır...

  (bkz: her şeyden bir anlam çıkaran erkek modeli)
 4. kaçanın ötekini arkasına takmak, ilgisini çekmek gibi bir fikri varsa eğer aslında kovalayanın, yani peşe takılanın tam da kaçan olabileceği gibi garip durumları düşünmezsek eğer karmaşık insan ilişkilerini anlatan pek güzel bir sözdür.
  her birey farkına vararak ya da varmayarak test etmiştir ve duruma göre de (fark ettiyse durumu) onaylamıştır. söylenen en doğru sözlerden biridir.