• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• kızlarla konuşamayan erkek modeli
  1. utangaç erkektir. kendisiyle konuşmaya çalışan her kıza duygusal modda bakmaktadır. sadece ihtiyacı dahilinde konuşur kızlarla. daha önce hiç kız arkadaşı olmamıştır ve olmasını çok istiyordur. ama kendisiyle barışık olmadığından bi türlü o cesareti kendinde bulamıyordur.

+ günaydın hedecan.
    - sanada günaydın hödögül.
    + nasılsın?
    - iyi, sen?
    + bende iyi hadi görüşürüz...
    - ?!! o, ok hadi bye!

der ve piyasadan ayrılır. ulan iki kelam et muhabbet falan... kendimi hiç affetmeyeceğim. evet kendimi anlatıyordum, ne var?
  2. çok sık görülen bir utangaçlık sendorumu olsa gerek, birçok kişide görülebilen bir durumdur. belirtilerinin başında, konuşurken heyecanlanmak, buna paralel olarak ke-kelemeye başlamak, söylenen cümlelerdeki kelimeleri yutmak veya yarım seslendirebilmek, elini, kolunu koyacak yer aramak, eliyle oynamak, sürekli kaşınmak, ses tonunda görülen düşme, yüzde kızarıklık ve terlemeye başlamak gibi çeşitli belirtiler bulunmaktadır.

..."en iyi badak ölü badak'tır"...

(bkz: maksim gorki)
  3. ya kızları gözünde çok büyüten ya da kendini gözünde çok küçümseyen erkektir.

kızı, kız olarak değil de; insan olarak değerlendirirseniz, bu sorunun çözümüne ulaşırsınız.
  4. acayip utangaçtır; ama öyle böyle değil. var bi tane böyle tanıdığım . çocuk şekilden şekile renkten renge girdikçe, ister istemez onu yormamak, zor durumda bırakmamak için, kısa cümleler kuruyorum. öyle ki bazen iş için sormam gerekeni anında ondan öğrenebilecekken, dolaylı yollardan 3-5 kişi geziyorum , uğraşıyorum, didiniyorum. elimden hiçbirşey gelmiyo onun için, üzülüyorum be sözlük. yanından geçerken, bilgisayarındaki açık pencereyi bile kapatıyor; öyle böyle değil utangaçlığı..tüm kızlara karşı böyle bu çocuk, neden neden diye soruyorum kendime..o çekindikçe ben soramıyorum, içim şişiyor, patlayasım geliyor. hepimizin derdi oluverdi bu adeta. bi yardım eli uzatılmalı, birşeyler yapılmalı. ve fakat elden ne gelir bilemiyorum. irdelenmesi gereken bir konu bu.
  5. kızların çok şey borçlu olduğu erkektir çünkü kızların kendilerini farklı hissetmelerini sağlamıştır bu erkek. burunlarını kaldırmıştır.