1. nerden başlasam bunu nasıl anlatsam bilemedim ama var böyle bir kız güruhu.. nasıl tanırız nasıl anlarız derseniz; duruşu, bakışı, hareketleri, vücut dili ifşa eder bu yanılgı içindeki kızlarımızı.. ama korkmayın tedavisi var, fakat en sonda açıklayacağım onu.. [az sonra! az sonra!]

iki satır makyaj yapan, üstüne biraz düzgün bir şey giyen hatun aynada kendini nasıl güzel buluyor anlamıyorum.. hele bir de saçı başı yapılmışsa yanına yaklaşamazsın havasından.. düğün dernek ortamlarında kuaför çıkışı şık kıyafetli bir hatun söyleyin ki bana içinden "ayh ne güzel oldum" diye geçirmesin.. o kadar büyük düşünmeye de gerek yok.. evden çıkarken biraz süslenen her hatun "bugün ne kadar güzelim" diye geçiriyor içinden.. halinden tavrından belli resmen, ya böyle yazarak anlatamıyorum ama bi göt kalkıklığı var anlıyor musun??!

ya bir kere türksün, ne kadar güzel olabilirsin ki, gen havuzu ortada lan.. sağda solda gördüğün adamlar kadınlar işte.. bizden ne kadar güzel bir şey çıkabilir ki? hadi bizi bırak transfer yapsak, miranda kerr gelse sevişsek [kontrollü deney bu; ben sabit, kızlar değişken, yoksa fantezilerimi burada anlatacak değilim yanlış anlaşılmasın] çocuk yapsak, olmaz yani yine bir boka benzemez o çocuk, illaki benden bir şeyler alacak çünkü.. derdimi anlatabilmişimdir umarım.. bak ben yakışıklıyım demiyorum.. allah taş yapar çünkü.. ne olduğumun farkındayım yani.. ama yok bu bizim hatunlar aman efendim ben şundan güzelim bundan güzelim modunda dolaşmıyorlar mı işte bu kendini güzel sanan aptallar beni deli ediyor..

gelelim bu hastalığa ne sebep oluyor sorusunun cevabına:
    aslında en büyük sebebi erkekler.. yapmayın oğlum yapmayın lan, allah aşkına karşıdan gelen hatunları gözlerinizle yemeyin, ya da göz göze gelmeyin şunlarla.. çünkü bu aptallar ne kadar pis herifler olduğunuzu bilmediğinden kendileri harikalarda o yüzden bakıyorsunuz sanıyorlar..
    kendi adıma ben; bar, kafe, kantin ya da ne bileyim toplu taşımada filan bir kızla 3 kereden fazla göz göze gelmemeye özen gösteririm, kızın buluduğu yönün tam aksi istikamette bir noktaya sabitlerim kafamı bir daha bakmam onun olduğu tarafa ki, hatun kişisi "bu çocuk beni kesiyor" deyip kendini nimetten saymasın..

diğer sebebi yine erkekler: çok yalancı olabiliyoruz bazen.. dünyadaki en güzel insan sensin diyen sevgililerin yüzünden oluyor birazda bunlar, veriyorlar hatuna gazı, ilişki bitse dahi hatunun göt kalkıklığı 5-10 yıl devam ediyor.. yapmayın lan iki dakika adam olup gerçekleri konuşun..

hastalığın tedavisi çok basit fakat henüz deneme aşamasında: bu kızlarımızın götlerinin indirilip yeniden topluma kazandırılması için [böyle deyince götlerini topluma kazandırıyormuşuz gibi oldu sapıklık yapmayın pis herifler kızlardan bahsediyorum götlerinden değil] bir dernek/vakıf kurulup bağış toplanacak ve bu kızlar 3 gece 4 gün stockholm'e gönderilecek.. zaten orda gördüklerinden sonra hala ben güzelim diyen varsa hastalık artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiş ve tedavi edilebilme sürecini aşmış olduğundan yapılacak pek bir şey bulunmuyor..

bu kadar uzun giriyi okumayıp başlıktan yola çıkarak eksiyi basmaya gelen ve güzel olduğunu sanan bayana not: yapma tatlım, bu seni daha güzel yapmaz, hakkındaki gerçekleri değiştirmez.. hem sen neden üstüne alındın ki hayatım, adriana lima dan bile güzelsin sen.. sana bir mesaj kadar yakınım, hadi bekliyorum..
  2. türk toplumundaki kızlarda yaygın bir hastalık.
    ama tüm kızları bu şekilde genellemek, her genellemede olduğu gibi yanlış olur.
    he bu arada aman işte niye türk kızı diye aşağılıyon hemen, yok efendim sen türk değil misin tarzında yakarışlarla gelmeyiniz çünkü bu en çok bizim buralarda görülüyor.
    en basit örneği, avrupa da taş gibi manken ablalarımız, podyumlarda ihtişamla salınır ama işini biritip gündelik hayatlarına döndüklerinde, senin benim gibi kot tişört tarzında takılır, ne bileyim bisikletine binip kasmadan gezebilirler ama burdakiler öyle mi sizce ?
    istiyorlar ki cenaze arabaları bile pembe peluşla donatılsın.
    hatunlar size sesleniyorum; biraz ayaklarınız yere bassın, güzel olsanız dahi bunu sürekli karşındaki kişinin gözüne sokmaya çalışmak çok iticidir ve emin ol her saniye sizden daha güzel birileriyle karşılaşabilir ve sürekli yarış halinde olduğunuzu hissetirirsiniz.
  3. birbirini gaza getiren kızlar grubunda çok rastlanır bunlara.
    +kukucan nasıl oldum ya?
    -ya gözlerin çok güzel popocan.
    lan zaten başka biyeri güzel değilki.sadece gözlere çalışmış yaradan, gerisini koyvermiş.tabi gözlerin çok güzel lafıyla gaza gelen bu şahsiyet ,sokağa çıktığında sanki dünyada sadece kendisinde göz varmış veya insanlar sadece gözlerden ibaretmiş gibi davranır.
    +popocan bu elbise bana yakıştımı?
    -ya harika oldu. saçlarını biraz daha bırak ,çok güzel oldu.
    çünki sadece saçların güzel a.g. diyemiyor.maşallah roberto carlos'un baldırlarına sahipsin diyemiyor.öyleki bu arkadaşımızda sokağa çıktığında kambur balina gibi olan poposuna aldırış etmeden ,saçlarını sağa sola savurarak yürürki ;herkes o pantolona o popoyu nasıl sığdırdın a.g. gibisine bakar ama o saçlarına baktığını zanneder etrafındakilerin.
    birde mağazada soyunma kabininde birbirine gaz verenleri var bunların.normalde dışarda buluşup biryere yemeğe falan gitmezler, sadece o soyunma kabininde buluşurlar.çünki ikiside birbirinden çirkin olduğu için beraber gezerek daha fazla antipati toplamak istemezler, ama illaki birilerinin kendilerine güzelsin ,şöylesin, böylesin ,demesi lazım çünki piskopatlaşmışlardır.sevgilime özel bi gece için abiye almaya gittiğimizbir mazağada ,onun giyinmesini beklerken, 2 kız resmen gülme krizine sokmuştu beni.biri diğerine elbisenin üstünde nasıl göründüğünü sordu,aldığı cevapsa"ya tontiş bu elbisenin yırtmacı hiç yok öbürünü dene sen"olduki göz ucuyla baktığımda,aynada kendisine bakan tontişe elbisenin dikişleri patlamak üzereydi.göz var izan var.yapmayın yavrucuklar.
  4. her insanın bir vakit yakalanabileceği tür de bir hastalıktır, mevsimliktir, aşısını, küçük yaşta, ''güzel'' değil de ''sen anlamlısın,değerlisin,güzellik görecelidir yavrucum, her insan bir değerdir'' şeklinde yapan ebeveynler olduğu taktirde bağışıklık kazanan bünye daha sonra başınıza ekşimez, başka şeyler paylaşırsınız falan filan.