1. "ünlü mısır firavunu akhenaton'un altıncı kızının adı nedir" sorusuna verilen bir cevap olabilir aynı zamanda. soldan sağa iki harfli bir mısır tanrısı. onu herkes biliyor aslında.
  2. aynı zamanda cinsellik le ilgili bir talep üzerine kızlar tarafından verilen ve ısrar sonucunda değişerek evet olan şey
  3. herhangi bir konu olabilir, önemli değil ne olduğu. kaçmak istediği sorudan, cevaptan veya diyalogdan sıyrılmak için dişi kişi bilmiyorum der.

+ niye böyle yapıosun? söz vermemiş miydin
    - evet vermiştim
    + e o zaman?
    - bilmiyorum
    + nası bilmiyosun ya
    - bilmiyorum
    + bil amına koyyim bil. ben mi bilicem aaaaaa

"hangi yörede bu kızların bilmiyorum demesi olayları artmış ise, söz odur ki bıçak satışları o mahalde artmış demektir" - palanthaser
  4. sadece kadınlara has olduğu düşünülen cevaptır. kadın-erkek diye birşey değişmeyen, kararsız ve büyük ihtimalle terazi burcu insanlarının bir türlü karar verememesi ya da istanbul gibi biryerde iseniz, çok çeşitlilik olması nedeniyle karar verme sürecinin artması sonucu oluşan cevaptır. bu tip kadınlar da vardır,erkekler de vardır. kadınların da bu tip erkeklerden yakınmasına çokça rastlanır.

bunun yanısıra bazı muhafazakar ailelerde, kızların dışarıda çok fazla dolaşmasına izin verilmemişse, ortamı kendisinden daha iyi bildiğine inandığı için kızlar erkeklere böyle bir cevap da verebilir.

bunu kızların böyle demesi, erkeklerin böyle demesi diye indirgemek yanlıştır.

artı, fazla akıllı ve sivri kadınlar da erkeklerin işine pek gelmez, kendisinden zeki kadınları yanında görmek eziklik yaratacağı için, genelde kendinden akıllı olmayan kadınlarla çıkması sonucu, "bilmiyorum" cevabı kaçınılmaz cevaptır. kendi eden kendi bulur. delikanlı adamın tükürdüğünü yalamadan, bunu da kabul etmesi, delikanlılığın erdemlerindendir. herkes kendi seçimini yaşar.