merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

kızların beraber tuvalete gitmesi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. arkasında n tane sebebi olabilecek bir durumdur. uzun süredir yürürlülükte olduğundan artık erkek bünyelerde şaşkınlık yaratmaz.

herhangi bir kız, tuvalete gitmek için illa bir eskort beklememesine rağmen istisnalar kaideyi bozmuyor. genelleme yaparak diyebiliriz ki; kızlar tek başkalarına tuvalete gitmezler.

ve yine genellemelere devam edeceksek bu tuvalet partner'ının özellikle hemcinslerinden seçen bayanlar, ortamdaki dişi popülasyonunun azlığı nedeniyle nadir olarak karşı cinsten de seçim yapabilmektedirler. ama bu seçimi yanlızca sevgili statüsüne erişmişlerin tercih ettiğini de belirtmek gerekir.

peki neden? neden tek başlarına sıçamıyorlar?!

konunun temeli kesinlikle tuvaletteki ihtiyaca göre oluşmamaktadır. neden; homojen olarak tuvaleti ne amaçla kullanılacağının etrafında dağılmaktadır. dayanamayıp, masa başında yapamadığı dedikoduyu en yakın arkadaşına yetiştirebilmek için bahaneden tuvalet yoluna çıkanlar var. elbette kankalarıyla beraber. ya da yaşanan tecrübeler doğrultusunda denilebilirki; wc'de tazeleyeceği makyajı sadece aynadan alacağı geri-beslemeye göre değerlendirmek istemeyenler de organik birer ayna olarak düşünebileceğimiz arkadaşlarını yanlarında istemektedir.

-ayy bu ruj fazla oldu de mi?
    -sil onu sil.
    -öbürsünü versene, onu bi deneyeyim.
    -ışıkları kötü gösterioooo buranın! <tiki kız ses tonuyla>

beraber tuvalete gitme uzun süredir moda. hiç popülaritesini kaybetmedi. cem yılmaz yıllar önce yaptığı stand-up da bile yaptığı bu konu ile ilgili tespitler ile güldürmüştü bizleri. kız arkadaşları tuvalette olan iki erkek kapı dışında muhabbet etmektedir;

-sizinki de mi içeride?
    -hı hı..
    -benimki de..
    -dedim o kadar evden çıkmadan yap diye..
    -evet, evet..

erkek arkadaşı ile tuvalete giden kızın nedenleri ise yapacağı dedikodudan çok tanımadığı ortamda güven duygusu arayışından meydana gelebilir. zaten kız istemese bile onu tuvalet de dahil olmak üzere gideceği her yere eşlik etmek standartlaşması gereken nazik bir erkek davranisi olmalıdır.

günümüzün dünyası çok fena bilirsiniz ki...
  2. ihtiyaçtandır efenim.
    kızcağızın başına birşey gelmiştir arkadaşı da ona yardımcı olmak için eşlik etmiştir ya da bu kızlar lezbiyendir diyebilirizde...
  3. özellikle ortaokullu ve liseli kızların rutin işidir. onlar yalnız tuvalete değil her yere beraber giderler, yalnız kalmak o yaşta bir kız için son derece korkutucudur. servisten okula, okuldan servise, kantine, sınıfa vs. giderken mutlaka kollarına çanta gibi astıkları bir kız olur.
    zamanla kızlardan hayır gelmediğini anlayacak, birkaç iyi dost dışında en yakın arkadaşlarını erkekler arasından seçecek ve tuvalete yalnız gitmeye başlayacaklardır.
  4. kızlarda default olduğu düşünüldüğünden abuk durumlara düşmeme neden olup "te allaam yaa" dedirten hadise.

örnek 1:
    hep birlikte oturulurken çişim gelir, tuvalete gitmek üzere bi hamle yaparım, masadaki kızlardan biri "dur bekle şu bardağı bitiriim de birlikte gideriz" der. yahu neden bekliyorum ben seni? ben beklesem çiş beklicek mi bakalım??

örnek 2:
    yine hep birlikte otururken bu defa masadaki başka bi kızın çişi gelir, ama bende tık yok. zamanında boşaltımımı yapmışım, huzurluyum. kızımız tuvalete giderken son bi umutla dönüp sorar: "iris, tuvalete gelmiyo musun? bak gidiyorum ben". "git tamam güle güle, merasim mi yapacağıdık?" demek isterim, diyemem.

vesaire.
  5. "üç bardaktan sonra beni tuvalete yalnız göndermeyin" diyen bünyeye eşlik etmek amacıyla gerçekleştirdikleri eylem de olabilmektedir zaman zaman.
  6. 5,6 tane kızın toplanıp hadi kızlar makyajlarımızı tazeliyelim diyerek yaptıkları eylemdir.bu ortamda bol bol dedikodu yapılması da olağandır.
  1. 1