• görseller

  • kız istemeye giderken götürülecek çiçek
  • kız istemeye giderken götürülecek çiçek
 1. pahalı ve gösterişli olması ailenin gözünde ilk intiba için olumlu olacaktır ;ama halbuki ne fark eder çiçek çicektir sonuçta.
 2. yapay çiçek olması akıllıcadır. zira evlenip kendi evinize çıktığınızda salonuzun güzel bir köşesine koyup "o akşam tuzlu kahveyi nası da içirmiştik sana" diye o özel günü anabilirsiniz *

  hem hatıra lan canlı çiçek bikaç güne solup giderken yapay çiçek ilerleyen zamanlarda güzel bir nostalji olur. tabi zevk tercih meselesi
 3. kız istemede sorun çıkma ihtimalinde kafanıza yiyeceğiniz çiçektir. hafif olanı tercih etmeniz kafa sağlığınız açısından iyidir.
 4. etiket olması itibari ile önemli olan çiçektir. arajman olması tercih edilir. çiçek solduğu zaman en azından kabı saklanabilir. iyi bir çiçek çiden alınıp etiketi çiçeğin görünen bir yerine yapıştırılması gerekir.
 5. tercihen kırmızı gül ve tek sayılı olmalı. 11 adet, 13 adet, 35 adet, 79 adet. artık bütçeye ne kadar uyarsa. istemeye gidilen gün götürülen çiçeğin miktarı ve kalitesi, ilerleyen zamanda damada ve/veya erkek tarafına ne/ne kadar sokulabileceğinin mesajını verecektir.
 6. büyük alırsan görgüsüz, küçük alırsan cimri olursun. bu çok önemli, ayarı iyi tutturulmalı o çiçeğin.
 7. açıkçası çiçek seçimi yaparken ne kendimizi ne cebimizi kasmaya gerek yok diye düşünüyorum. çiçekleri bahçeden yolsak da olur. sonuçta kızın evinde önümüze dayayacaklar tuzluyu (kahveyi yani).