merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• kız babası sözleri
  1. 2

kız babası sözleri

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bazen küfürlü, bazen şirin olan kız babalarının çocuklarına sarf ettiği cümlelerdir.
    - seni alacak adamın anasının *mına mart karı yağmış, bu kadar umursamaz olmaz ki bir insan be loçkam!
  2. +haksızmıyım.
    -haklısın baba. sıkıyosa tasdikleme(belki de gerçekten hep o haklı, belki değil cidden hep haklı)
  3. "bu evin kuralları var" deyişi müthiş mesela. "evden çıkıncaya kadar uyacaksı" (ki burdaki çıkmanın mecazi olduğu kesin)
    bizim evde kuralların yazılı olduğu bi pano yok ama bu söz bana miras. aynını " bu sınıfın kuralları var" şeklinde değiştirip kullanıyorum. çok iyi ya..
  4. "bak kızım bütün erkeklerin aklında aynı şey vardır."

babam bunu bana söylediğinde 18 yaşında falandım. sevgilim olmayan, olmasını da düşünmediğim yakın erkek arkadaşlarım vardı ve babam da onları tanıyordu. hepsinin bu "aynı şey" için benle görüştüklerine hiç inanmadım, öyle değildi de zaten, fakat babamdan bunu duymak çok üzücü olmuştu benim için. genelde açık fikirli olduğu halde onun da şu "bütün erkekler" gibi düşünebiliyor olmasına çok bozulmuştum. annem namına da çok üzülmüştüm, bunu duysa annem üzülür derken annem de ayrıca beni arayıp "bak baban sana doğru bişey söylemiş", demişti. kendilerini bu konuda hala çağ dışı buluyorum ama beni kabullenmek durumunda kaldılar ve epeyce mesafe kat ettiler.
  5. taze söylenmiştir ,
    akşam dolmuşta karşılaşılır indikten sonra,
    - bir daha şoforun arkasında oturma (neden anlamadım)
    +ama ordan kolay iniliyo ondan.
    - ağzındaki sakızıda çıkar. delirtme adamı.
    + peki.
  1. 2