1. o'nun yakın arkadaş çevresine ilgili davranılması ve kendisinde yaptığı bir takım değişiklikleri (saç kestirmesi, zayıflaması, saçlarını boyatması vs) o söylemeden fark ederek beğeninin belli edilmesi...
  2. - ona ne kadar hayran olduğunuzu anlatın.
    - ona her zaman onu her zaman sevdiğinizi söyleyin.
    - üzüldüğü zaman sıkıca sarılın.
    - saçlarıyla oynayın.
    - gıdıklayın. hatta güreşin.
    - onunla konuşun.
    - espriler yapın.
    - ortada hiçbir neden yokken ona çiçek alın.
    - elini tutun ve onunla koşun.
    - kollarınızda uyumasına izin verin.
    - sesiniz ne kadar kötü olsa da ona şarkı söyleyin.
    - sırtınıza binmesine izin verin.
    - salıncakta sallayın.
    - eğer güzel göründüğünü düşünüyorsanız bunu ona söyleyin.
    - eğer çok üzgünse, hiç konuşmasa bile telefonun diğer ucunda olun ve onu teselli edin.
    - gözlerine bakıp gülümseyin.
    - alnından öpün.
    - müzik olmasa bile onunla dansedin.
    - ona aşık olduğunuzu hissediyorsanız bunu hiç bekletmeden ona söyleyin.
  3. saçlarını okşamayın! ulan saçımı yapıp gidiyorum yanına; bir şey konuşurken, otururken eli sürekli saçımda... bir kalkıyorum, gidiyorum aynaya bakıyorum, tavuk götüne benzemiş kafam. bir gün katil olacağım!
  4. kuaförden geldiğinde ve yeni kıyafet aldığında onlarca kez çok tatlısın, çok güzelsin demek yeterli...
    ama çikolata alın hiç beklemediği anda çıkartın ortaya acayip mutlu oluyorlar.
    (kızdan kıza farkı atlamayın lütfen bunlar benimki için geçerli)
  5. efendim, "imkansızdır.", "no way" , "dead end" bla bla bla .. gibi geyikleri bir kenara bırakıp; şimdiye kadar hiç bir kızı mutlu edememiş olan adam olduğunuzu bağıra çağıra haykıran triplerinizden bir kurtulup, bahsi geçen yolların gerçekten var olduğuna inanarak başlayın işe. gerisi gelir. adamın canını sıkmayın.

kadınların sadece para, iltifat ve lüks ile mutlu olabileceğini sanan zihniyete sesleniyorum. aradığı samimi bakışları, içten gelen sevgi sözcüklerini, sevildiğini hissettiren erkeği bulamayan; sahiplenilmeyi, korunmayı hissedemeyen kadını çene çalmakla suçlamak, sonra ağzına ancak para tıkanırsa dırdırından kurtulunabileceğini iddia edip tüm dünyayı kadın ırkını böyle algılamaya itmek kolay da, başta arananı vermek mi zor?

işin asıl sırrını vereyim de bitsin. gerçekten sevmediğin kadınla beraber olma arkadaşım. aşk, zaten sen çabalamadan istenilen kişi kılar seni. yapmacık iltifatlara, konuyu değiştirmek veya göz boyamak için yollara para dökmeye gerek kalmaz o zaman. feed-back vardır bilir misin? döner mutlu ettiğin kadının mutluluğu sana geri. böyle sürer gider sonra. işte o zaman hayat daha kolay bir yer olur.