merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• kıvırcık saçlı kız neşesi
    • kıvırcık saçlı kız neşesi
  1. 1

kıvırcık saçlı kız neşesi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. sadece kadın cinsinde değil erkek cinsinde de böyle bir neşe görmek, duymak, hissetmek mümkün değildir. gülüşüyle, zıplamalarıyla, coşkunluğuyla bambaşkadır kıvırcık saçlı kız neşesi.

kıvırcık saçlı, düz saçlı ve dalgalı saçlı üç kızı bir odaya koyun ve onları neşelendirin, neşe kavramının vücut bulduğu kişi kıvırcık saçlı kız olacaktır. kesinlikle daha enerjik, kıpır kıpır bir neşe sunacaktır size.

hadi durmayın somurtan kıvırcık saçlı kız resimleri bulun, sanırmısınız ki bu benim bu fikrimden zerre şüphe etmeme sebep olacak?
  2. kıvırcık saç hikmetini bilmeyenler bana kıvırcık saç sapığımısın derler. çünkü en yakın 5 kız arkadaşımdan 4ünün saçı kıvırcık ki bunların 2si ev arkadaşım oldu.

zekilik bunlarda komiklik bunlarda.. hayat bunlara güzel.

en kötü anlarında kafalarını öne eğip bir sallarlar...böylece saç eski hacmine, kişi eski neşesine kavuşmuştur. işte bu kadar basittir hayat onlara göre...
  3. bak gene aklıma geldi. bunun bir örneğini lipton doğu karadeniz poşey çay reklamındaki hatunda görebiliyoruz. reklam filmini http://www.tvreklam.org/... linkinden izleyebilirsiniz. adını falan bilen varsa haber versin bir zahmet. böyle acayip bi sevimlilikleri oluyor. bir diğer örneğini de özge özpirinççi'de görebilirsiniz. sempatikliğiyle kendine çeken neşedir.
  4. o kadar barizdir ki, şahsıma şu dümdüz saçlarım yerine kıvırcık saçlarım olsaydı daha mutlu olur muydum diye düşündürmektedir.
  5. ifadeyi görür görmez "vallaha var lan böyle bişey" dedim. hakikaten işbu neşe bunların saçından, başından akıyor.
    hatta, saçları neden kıvırcık biliyor musunuz, böyle kremşanti pompasını birden, hızlıca sıkarsanız kremşanti böyle kıvır kıvır olur ya, işte ondan. saçları bile hızlı, cevval, neşeli; atım atım büyüyor vesselam.
  6. an itibariyle yüzü daha bir şenlenen kişinin doğasında olan neşedir. vardır böyle bir neşe. bakiim valla var...

ama işin özüne inmek gerekir. neden bu pür neşe haller?

şöyle ki efendim. bu kişi doğduğunda ve ilk iki yıl incecik bukleleriyle her bakanın pozitif enerjisini bünyesine depo etmiş, konuşmaya ve anlamaya başladığı yıllarda aldığı lakaplarla gülme mecburiyetine maruz kalmış kişidir. şahsımdan yola çıkarak lakapları şöyle sıralayabiliriz.

fiyonk makarna: doğum anından itibaren (doğduktan hemen sonra parmağımı cak cak emen ben) aç olan ve süse bayılan ben için bu tabir başlı başına gülme sebebidir. yerim kendimi böyle anlarda gülerim haliyle.
    kıvırcık/marul: sebze de olsa yemektir.(bkz: fiyonk makarna) bir de yanında yeşildir bu sebze. e yeşil de muratır. gülümser insanoğlu.
    bonus: tamamen duygusal'lık anlayışı bünyeye yerleşince gözlerde o bilindik dolar işaretleri ve otuziki diş gösterme işlemi otomatikman devreye girer. yanlış mıyım?

yaş ilerler ama gülmek bünyede evrime sebebiyet vermiş refleks haline gelmiştir bile. her görenin anlamsız bir hareketi vardır ki çok güldürmüştür beni:

işaret parmağı bukleye sagittal düzlemde giriş hareketi yapar gözler tek noktada odaklı buklenin gittiği yer keşfine şahitlik eder o an. aman allahım! yapan mesut, ben bilindik gülmekli...

bir de sempatik olmak durumundadır kıvırcık saçlı insan. her nedense aynaya bakınca buna zorlayıverir insanın sureti kendine.
    hayır yakışmadı yakışmayacak somurtkan bir poz. kıvırcık saçlı bir emo görmedim misal ben hiç. hayattan kopmuş olmak saç felsefesinden tamamen ayrı yahu bu cins insanlarda.

iyi ki kıvırcık bir adet marulum biran düşündüm de...
  1. 1