merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
 1. 1

kırmızı tuborg

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 4. #yeme içme
 1. tuborgun kötü tadının rengine bağlı olmadığını kanıtlayan bira

  7 yıl sonra gelen edit: ne bilsin o günkü çocuk seneler sonra tuborg içeceğini değil mi? efes de devam etsin glikoz şurubu kullanmaya, mojitolu bira vs yapmaya. bu kafayla çok iyi yolda. hadi selametle efes.
 2. halkarasında kırmızı tuborg olarak bilinir asıl adı "tuborg special"dir.

  tuborg special, eşsiz rengi, uzun süreli rafine köpüğü ve canlılık veren, içimi kolay özellikleriyle, bira tutkunları için özel olarak üretilmiş olağanüstü bir biradır.
  türkiye'nin ekstra alkollü ilk premium birası olan tuborg special, yüzde 8õlik alkol oranı ve üstün özellikleriyle, bira severlerin beklentilerini tam anlamıyla karşılar.

  tuborg.com.tr den alıntıdır.
 3. arkadaşların bi gece öncesi alemlerinden kalan ve sandalyenin altından çıkarılıp tanıştırılan bira.bi gece açık kalmış,sıcaktı,dip kısmıydı.ve onu içtim.ozaman hafif kafa gitmişti o kadar iğrenç gelmedi.normal halinide hiç içmek kısmet olmayan en kısa sürede içeceğim bira.
 4. değeri pek anlaşılmayan, aslında biraların şahı olan, insanın kafasını kısa sürede güzelleştirebilen, şişe versiyonunun da çıkmasını temenni ettiğim güzel içecek
 5. votkalı bira denmesine rağmen, kutunun üzerindeki içindekiler kısmında ya da herhangi bir yerinde votka yazısı göremediğim, lakin kutu biraların kralı olduğunu düşündüğüm bira.
 6. votkalı değildir. bir çok bira çeşidinden bize vaktiyle en uzak olan biradır. ne bileyim bir pilsener veya lager değildir. başka birşeydir. hacmen yüzde 8'liktir. bu hacim bir bira için maximum alkol oranıdır
 1. 1