• görseller

• kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış
  1. insanların doğru yolu bulmak için, doğru kişilerle arkadaşlık kurması gerektiğini, doğru insanlara güvenmesi gerektiğini anlatan atasözümüz.
  2. kendisine yararı olmayan varlıkların başka insanlara yarar sağlıyacağım edası ile çıktıkları yolda çileleri arttırmaktan başka bir işe yaramadıklarını niteleyen, betimleyen güzel söz.

insanın ilk önce kendine yardım etmesini ve kendine hayrının dokunmasını icap ettiren bir durumdur. başkasını düzeltmek ancak kendini belli bir formasyona soktuktan sonra mümkündür ki her zaman hatta hiç bir zaman gerekli değildir.

kişi ilk önce kendine bakmalı.
  3. rte'nin bir türlü sonunu tamamla(ya)madığı atasözü.bence rte bu sefer kendini gereksiz yere kasmıştır.söyle gitsin be.biz alıştık zaten.olmadı ertesi gün çıkar düzeltirsin.kasımpaşalısın sen.rahat ol.
  4. yer: galata kulesi civarı akşam saatleri
    müzik aletleri satan dükkanların yoğun olarak bulunduğu bölge aranmaktadır.

karga klavuz: abi işte şurdan dönünce oraya çıkıcaz direk.
    ben: tamam abi gidelim

şurdan dönülür ve ...

olayla alakası olmayan 3. kişi: abi bayan lazım mı ? esmer var sarışın var otel de var
    ben: yok abi sağol
    oao3k.: abi az önce kızıllara baktığını gördüm kızıl ayarlıyım sana bak fiyatlarda uygun
    kk: abi burlarda enstruman satan dükkanlar vardı ne tarafta kalıyo?
    oao3k.: abi ben sana enstrumanın kralını satıcam diyorum

eleman uzun süre dil döker. kurtulamayacağımızı anlayınca ileride polisin olduğu görülür. yanına doğru gidelim belki polisi görünce bırakır peşimizi denilir. ama polis malum yerin bekçiliğini yapmaktadır.

oao3k.:abi ordaki enstrumanlar size yaramaz

daha fazla boka batmadan oradan uzaklaşılır.
  5. 4.5 yıldır şiddetle süren burnumun direğinin kırılmasının nedeni öğrenmiş olmamı sağlamış rte açıklaması..