• videolar

 • görseller

  • kış
 1. sevilmesede son derece güzel olan mevsim.kış zorluklara göğüs germeyi sembolize eder , insanın hayata hazırlık amacı ile antreman yapabileceği yegane zamandır , insanın en üretken olduğu zamandır kış mevsimi , evde tir tir titrenip bireyin kendisini düşüncelere vermesi için bilhassa ortam hazırlanmıştır.ayrıca aşkın yaşanabileceği en güzel mevsimdir , soğukta birbirini ısıtarak güçlü manevi bağları fiziksel davranışlar ile gerçeklemek , ancak bu mevsimde olabilecek yegane insansı ve de güzel hadisedir.
 2. battaniye altında elimde çay bir de kitapla geçirmeyi sevdiğim mevsim
  aslında bıraksalar 3-4 ay uyuyacağım..
 3. okul olmasa, her sabah 9 da uyanıp dışarı bakıp sonra yorganın altına tekrar gömülüp mışıl mışıl uyuyacağım, dışarda kar yağarken pencere başında kahve içeceğim, istediğim zaman zevkine atkıyı sarıp 2 tur atıp evime geri döneceğim, kısalması gerekli olan mevsim.
  (bkz. ekvatorda yaşamak)
 4. kedi gibi kıvrılıp sıcak bir mekanda uyuma isteğinin had safaya çıktığı, insanın içindeki hayvanı bir kez daha keşfettiği zamanlar. sıcaklık ister bünye, hastalıklar falan da ortaya çıkar, daha bir ezik olursunuz ya, sevgi ihtiyacınız da olur sıcaklıkla birlikte; insanın özünü hayvani dürtülerine döndürür.
  hastasıyım, cidden.
 5. en nefret edilesi mevsim
  kat kat giyinirsin, üstüne ağırlık yapar onca bot,mont, kazak.bir de karanlık puslu havalar yok mu tam bunalıma sokar insanı,bahar gelse de kurtulsak dedirten mevsimdir.
 6. üşümemek için kat kat giyindiğim mevsim. bir çok arkadşım da bu kat kat giyinmem yüzünden dalga geçer. ''ama napim ben çok üşüyorum.'' dediğimde hepsi güler, çünkü üşümediğim zaman yok gibi bir şey.