1. zaten küsmek çocukça da, işte benim böyle bir "çocuk" arkadaşım vardı, arkadaşlıktan sildiğini bana blogundan ileten. hani fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış durumu. geçen günlerde bir denk geldim, silmiş.

hayret ettim. benim hayret etmeme neden olan şey sanırım kendimim ama. şimdi eğer arkadaş silmenin kolay bi yolu varsa biri desin bana çünkü koca arkadaş listemi açıp, adını yazıp, karşıma getirip, sil demek çok zoruma gidiyor. hele bir de facebook'un beklemeleri var ki gına getirir.

aslında silmem gereken çok konuşmadığım insan var. evet sevilmeyen bi insanım bazen götlükler yapabiliyorum. mesela erkek arkadaşımın yattığı kız ekli. eklerken bilmiyordum. fakat öğrendikten sonra da silmedim. kıza hayatının kazığını atıp, (karmaya inanıyorum, o kazık beni bulacak) ağzına sıçtıktan sonra facebook u açıp arkadaş listemden silmek aklıma gelmedi. oysa silsem mission completed olacak.
    daaa
    bana ne. kal orda. sanki her eklediğim insan çok gerekli de. zaten lisede sadece koridorda giderken aynı ortamda bulunduğumuz çocuk çok gerekli.

ne gereksiz bir harekettir ya. hayret bir şey.
  2. küsmekten kasıt ciddi bişey değil de kısa süreli, geçeceği belli bi dargınlıksa saçma olandır. ama o kişiyi tamamen hayatınızdan çıkardıysanız artık yapılması gerekendir. msnden de silmeyi unutmayın ayrıca.
  3. tek kelimeyle gerizekalılıktır ve çocuk gibi hareket etmektir. facebooktan/msnden silince diğer tarafa çok mu koyuyor sanıyorlar anlamadım. küsünce zaten onlarla buluşulmaz/konuşulmaz bir yerde görünce. te allam.
  4. facebook'un bir kişiyi ne kadar esir alabileceğine dair gösterilebilecek kanıttır...
  5. karşı tarafa koyması için değil gereksizliği yüzünden yapılan harekettir. madem konuşmuyorsun. msn de gördüğünde ne bir tebessüm ediyor ne bir şununla artık barışayım hissiyatı duyuyorsun. e nabacan? turşusunu mu kuracan aq. mal gibi kararsız kararsız msn köşelerinde face sayfalarında duracağına ya barışırsın ya silersin. ha face listem kabarık olsun diyorsan orası ayrı. kaldı ki ben olsam küstüğüm adamın/kadının duvarında benim ne halt ettiğimin görünmesini hem onun açısından hem kendi açımdan istemezdim. gizlilik ayarlarına falan girip kasacağıma, böyle bir duruma düşsem yapacağım ilk iştir nitekim.

çoçukluk küstükten sonra msn, facebook silmek midir? yoksa skimsonik nedenlerle küsmek midir? bunun farkına varmalı önce.

hanginiz sevgilinizle yatmış bir kızı/erkeği facebookunda tutardı? bunu bile bile? yoo dostum yoo. vergisini veren kahrolası amerikan vatandaşı bile yapmaz bunu. çok ciddiyim.
  6. enteresan bir davranıştır.

ben de küstüm zamanında türlü türlü insanlara. binbir renkten insana... kimine savaşçı bir kişiliğe sahip olduğu için, kimine bir götveren ibiş olduğu için, kimine de sadece kendi saçmalıklarımdan dolayı...

küstüm! küstüm evet. küstüm ve facebooktan sildim. ama hemen değil, zaman tanıdım...

yok yok... en az benim kadar sen de inanmadın buna biliyorum. bu zaman tanıma olayı, resmen takip etmek için lan. " bakalım, küstük ama koydu mu? " demek için, " şimdi ne yapıyor acaba? " gibisinden oluşan merakımı gidermek için...

" ahahaha çocuk musun lan? yaa deliye bak eehehhe uhuhuh yihahahha! " diyenler, akıllı olun. kırarım kafanızı! siz de yaptınız aynısını. hiç mi merak etmedin, hiç mi bu soruları sormadın kendi kendine? kandırma bizi... bizi geçtim kendine saygın olsun lan biraz! insan kendi kendini kekler mi? keklememeli.

yaptığım tanımda sırf entelektüel görünmek için " enteresan " dedim. enteresan olması " ben yapmam öyle şey " dediğimden dolayı değil, ilk iş olarak bunun yapılmaması gerektiğini anlatmak istediğimden dolayıdır.

bekleyin dostlar bir müddet. takip edin. belki çok üzgündür, koymuştur, sızlıyordur oturan yerleri. değerini anlarsınız belki, kıymetli biri olabilir.

hadi bakalım kulağınıza küpe olsun bunlar yavrucuklar.

abinler beni sorarlarsa kahvede maç izliyorum.
  7. ilginç bir davranıştır, galiba facebook hafıza gibi bir şey olmuş; facebook'tan silinince hafızadan da siliniyor.

bunu yapanlara yardım olsun veya misilleme olsun diye diğer mecralardan da silmek gerekir.
  8. küsülen insan sevgiliyse ona dair hiçbir şeyin kalmaması istegiyle yapılabilecek harekettir. msn facebook heryerden silinir. pek yadırgamamak lazım madem ayrıldık madem konuşmuyoruz ne gerçek arkadaşlıgım kalsın ne sanal arkadaşlıgım kalsın denilip yapılabilicek olaydır.