• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• küçük aptalın büyük dünyası
  1. kapağında;

"tek istediğim battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı." buyurmuş pucca hanım.

kendinle çelişiyorsun pucccaaaa.
  2. dün göz atma fırsatı bulduğum kitaptır.

pucca'nın kişisel blogunu uzun süredir takip edenler için, aynı olayların daha düzgün bir biçimde anlatılmış hali olacağından, kitabı satın almanın tek amacı pucca ve yayınevi sahiplerine para kazandırmak olabilir. pucca'yı ilk defa okuyacak olanlar için bile çok keyifli olacağını düşünmüyorum, blogdaki üslubundan çok şey kaybettiği fikrindeyim. yine de, bakarsınız çok satar.
  3. tatil köylerindeki rus hatunlar hakkında yazdıkları okurken benden çok tezahürat aldı. diğer bölümler ehh, süratle okunan kitaplar listemde ilk sıralarda.
  4. insan içinde okunması sakıncalıdır bu kitabı lakin kahkahalarınıza hakim olamazsınız. virüs gibi bir kitap bu, yayıldıkça yayılıyor... neden mi? çünkü çok gerçek.. okurken "aha bende bunu yaptım" ya da "bana da yapıldı bu" demeyecek bir kişi tanımıyorum ben. pucca'mı? eli öpülesi şahsiyet.
  5. okuyunca, bir şekilde sıra dışı tecrübesi olan herkesin artık kitap yazmayı edebi yönü olmaksızın başarabildiğini bana bir kere daha gösteren kitaptır kendileri. her anısını, yaşadığını anlatan böyle yazar diye ortalığa dökülüp kitap çıkartınca; gerçek yazarları insanın ayağından öpesi geliyor valla.
  6. hiçbir edebi yönü olmamasına rağmen elden bırakmak istenmeyen kitap. herkesin başına gelmiş veya gelebilecek türden hikayeler.hem akıcı hem sürükleyici.her yeni bölümde "ulan sonra naptı acaba?" diye merak uyandırıyor, okudukça okuyorsunuz...
  7. ilişkilerdeki bilimum hataları ve neticelerini anlatan güldüren ve vay canına herkes benim yaşadıklarımı yaşamış meğer dedirten kitap.