• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • videolar+1

1. kimi zaman bir anne ya da baba taklidi olduğundan bu tavırları görmek insanı sinir eder. hele de size kıl kıl bakıp konuşuyorsa. özellikle ilkokul çağındaki çocuklardır bunlar.
    şeytan diyor vur elinin tersiyle... yok canım o kadar gaddar değilim. bir anlık duygu yüklenmesi işte.
  2. anında fersah fersah uzaklaşmama neden olan, çocuksu olmayan çocuk davranışı.

çocuk da çocukluğunu bilecek canım.
  3. tarafımdan dün akşam yeğenimle (3 yaşında) yaşadığım durum (ki gerçekten sinir bozucu)

d: börek yer misin canım
    y: benim canım baklava çekiyoo
    d: maalesef baklava açamadım bugün (biraz alaycı bir ses tonuyla)
    y: maalesef böreğini de yemeyeceğim o zaman! (fazlaca sinirli bir ses tonuyla)
  4. büyümüş insanların(hala insan diyorum), sanki hiç gelişmemişmiş gibi hareket etmeleri sonucunda ortaya çıkabilir.

http://www.youtube.com/...

o yaşta daha elma-armut kesemezdim(annem doğrayıp getirirdi sağolsun), çocuk kafa kesiyor, helal olsun.

"hahhaha
    süper olmuş kardeş ellerine sağlik"
  5. kuzenin henüz iki buçuk yaşındaki çocuğu ile oyuncak araba oynanmaktadır. polis arabası ile oynarken dialog gelişir.

+ polis arabası niye gelir?
    - kötülük yapan insanlardan bizi korumak için canım. (kurtulduğunu sanan ses tonuyla)
    +peki insanlar niye kötülük yapar?
    - mavi ekran *bazen istemeyerek olur canım, senin oyuncağını istemeyerek kırman gibi. (bu sefer kurtulunur)
  6. minübüste anne ile 5 yaşından fazla olmayan oğlu arasında geçen dialog sırasında ben şahsen ne yapacağımı şaşırdım.çocuk annesinin verdiği parayı şöföre götürür paranın üstünü alıp annesinin yanına döner
    anne:ver oğlum paranın üstünü.
    çocuk:yaa bende kalsın bu defa sakız alırım bıdıbıdı...
    a:olmaz canım ben sana alacağın zaman veririm sakız parasını bikbikbik....
    ç:yaaaa hep böyle yapıyorsun sen yaaa bu parayı almak benim en doğal hakkım, bende kalsın bu (hafiften ağlama sinyalleri vermeye başlar)
    a:aa olurmu ver ben sana alırım bikbikbik (kadın gülmeye başlar, artık tutamaz)
    ç:ne gülüyorsun sen? ben gülüyor muyum?komik bir şey yok ortada.gülme dedim be!!!(çocuğun bu tepkisinden sonra arka koltukta gülmekte olan bana dönüp ne gülüyorsun sen düdük diyecek sandım bir an)
    a:psikopatlaşma artık oğlum yeter aaa bıdıbıdı!!!
  7. 3 yaşındaki kuzenime tabağındaki yemeği bitirmesi için biraz baskı uygulayınca "bu konuyu seninle tağtışmak istemiyoyum ve ben odama gidiyoyum" demesi.işin kötü yanı benim daha babama bile "yemeğini bitir" cümlesi karşısında böyle olgun bir cevap vermişliğimin olmamasıdır.
  8. bazen çok sinir bozucu olan durumdur. büyümüş de küçülmüş havalarındaki afacanların sinir katsayınızı yükseltmesine sebebiyet verebilir.