merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

köşe yastığı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. sıla. direkt mevzuya gireyim ve sözlerini yazayım da tam olsun:

hiç aklıma gelir miydi
    takıldım kaldım ona
    bıraktım işi gücü
    mihrabım yere geçti
    bozuldu yuvamın mert sözü

bi izmirliye vuruldum
    tanısanız anlarsınız
    kapandı mevzu desem
    kuyruklu yalan olur
    anlatsam ağlarsınız

nurlu değil düşüncesi, adapsız makam şarkıları
    ağrılarıma köşe yastığı, olmaz yine bir başkası
    nurlu değil düşüncesi, ben düşlerine toz bezi
    tutturdum o diye ille de, yangında kül en güçlüsü...
  2. sıla'nın albümünün en güzel şarkısı.
    daha önce egeli lodos demiştim ama, hayır hayır, kesinlikle bu.
    göksun çavdar'ın klarnetiyle başlıyor...
    devamını yazmışlar. nakarat süper.
  3. başlığa rast gelip youtubeden dinlediğim sıla şarkısı bana çok fena sezen aksuyu nakaratında işe leman samı hatırlattı bu iki isim albüme katkı sağlamış mıdır bilmiyorum ama şarkı buram buram bu güzide iki ablamız kokuyor...bir de bi izmirliye vuruldum kısmı da kendimi anımsattı...sadece kendime tabi belki ismi lazım değil birilerine de aynı şeyi anımsatmıştır bilemicem orasını şayet dinlediyse tabi...buram buram kokmuyorum ama sadece iki kişi arasında bu son söylediklerim...
  4. bir izmirlinin peşinden 4 yıl boyunca sürüklendiyseniz oradan oraya, ta içinizden -en derininizden- hissedeceğiniz şarkıdır. ah ulan...
  5. hiç yoktan yere hiç farkına varmadan deli gibi tutulduğunuz birinden vazgeçmek istemenize, onun da sizi kendisinden vazgeçirmek istemesine rağmen hala içiniz kabarıyorsa ama umudun da kalmadığını biliyorsanız, işte o zaman adam ister izmirli olsun ister ankaralı çok fena koyan şarkı.
  6. dinlemelere doyamadığım, içimdeki acıyı kanırta kanırta büyüten, düşüncelerime tercüman olup da merhem olamayan sıla parçası.

ölüyorum sandım ilk dinlediğimde. böyle güzel bir şarkı anca sıladan ya da gökselden çıkardı yine dedim kendime. şimdiyse repeate almış halde, aklımda yine kemal, saatlerce loş ışıkta hüzünlenip duruyoruz sılayla. masaüstünde hala kemalin fotoğrafı, fonda köşe yastığıyla sıla ve kalbimde derin acısıyla

"nurlu değil düşüncesi, ben düşüncelerine toz bezi.."
  7. sıla'nın sesine en çok yakışan parçalardan birisi.
    "tutturdum o diye de ille de.."

bazen hepimizin yaptığı gibi..