1. velvet goldmine'da david bowie'den esinlenerek yaratılmış brian slade rolündedir. ewan mcgregor (ki kendisi iggy pop ve lou reed kırması curt wild idi) ile bol bol öpüşüp güzel güzel şarkılar söylemiştir film boyunca. hatta filmin soundtrackindeki baby's on fire ve tumbling down adlı parçaları da jonathan seslendirmiştir.

  vizyona girmesini beklediğimiz filmleri arasında woody allen'ın match point'i ve mission impossible 3 bulunmaktadır.
 2. eve alıp beslenesi adam. al karşına, seyret öylece, öyle bir şey.
  ayrıca ziyadesiyle açık olan göz renginden* midir bilinmez, fotoğraflarda kameraya bakamamaktadır, malum flaş falan.

  edit: yok lan, manyak mıyım, bulmuşum öyle mal mal bakacam sanki.
 3. bakışları insanı (göz renginin fazla açıklığından olsa gerek) ürküten, yakışıklı diyemediğim ama kesinlikle feci bir karizması olduğunu kabul ettiğim, şimdiye kadar izlediğim filmlerinden midir nedir bana biraz vahşi ve katımsı gelen, match point'in dengesizi, the tudors'ın kralı.. çekici insan..
  (bkz: gormenghast)
 4. cazibesi yakışıklılığından değil, böylesi bir etkileyiciliği üst düzey bir oyunculukla birleştirmesinden ileri geliyor fikrimce. boşa değil woody allen 'in başrolü verecek kadar ona güvenmesi...the tudors 'taki çaylak kral rolünü ise bu kadar inandırıcı oynamasına anlam veremiyorum. ya adam böyle ya da harbi yaladı yuttu oyunculuğu ya da kendisi ikinci bir ian mckellen
 5. kesinlikle çok yakışıklı değil ama nedir bilinmez gözlerinden mi yoksa duruşundan mı b çekiciliği ve cazibesi var...
  ölyylee alıp karşına saatler boyu ses çıkarmadan izleyebilrsin...