• görseller

• johnnie walker blue label
  1. dünyanın en pahalı ve kolay bulunmayan 16 viskisinden üretilir..50 yıl gibi abarık bir süre dinlendirilen viskilerden yapılır..sınırlı üretimi vardır, şişeleri 1000$’lar gibi numaralandırılmıştır..blue label; dünyadaki en deneyimli ve usta viski damıtıcılarının olgunluk dönemlerinin zirvesinde ürettikleri bir viskidir..dünya çapında da birçok yarışmada birinciliği vardır..şişesi ve tıpası diğer johnnie walkerlardan farklı dizayn edilir..yıllanmış viskinin sunabileceği benzersiz tatlara sahiptir..kalitesi ile bağıran bir içkidir..
  2. free shop fiyatı 120 euro olan, bunun dışında ülkemizde şişesi 375 milyon civarına bulunabilen, pek güzide skotch. bir de king george 5 edition adlı bir blue label versiyonu mevcuttur. o da tax free 405 euroya edinilebiliyordu en son.

edit: eğer gorc'u gheorghe diye mi yoksa george mi diye yazdığımı kontrol etmek için geri dönmeseydim, blue label king edward 5 yazdığımı asla farkedemeyecek, roma'da alay konusu olacaktım.

(bkz: i love you hagi)
  3. mantar kapaklı olup iskoçyanın her bölgesinden alınan örneklerle yapılmış karma efsane.sek tüketilmesi gereken,maltlara kafa tutan yapısıyla günümüz gastronomisinde konyakları saf dışı eden viski.
  4. johnnie walker tarafından sınırlı sayıda üretilen ve on iki viskinin harmanından oluşan oldukça pahalı olan bir viskidir. kıvamı ve lezzeti gerçekten harikadır. sıradan bir viskinin boğaz yanmasını pek hissetmezsiniz. içimi oldukça kolaydır.
  5. 12 adet dünyadaki en iyi single maltların karışımından elde edilerek minumum 20 yıl meşe fıçıda damıtılmasından oluşan,blend whiskey katogorisinde,şahsi kanaatimce en iyi viski,soğutularak sek içilmesi gerekir,böyle bir sanat eserine kola,buz vs gibi eklemeler yapılması ancak içki kültürü olmayanların teşebbüs edebileceği bir vahim durum olur,koyu kıvamı boğazdan yağ gibi akıp geçmesine sebeb verir,yudumu içince ağızda çalkalarsanız doyumsuz tadına daha çok varırsınız ki abartmıyorum gerçekten alkolün sanata dönüşmüş halidir blue label,ülkemizde tutturuşuna göre satılan bu viskiyi içebilmek için hostes dostlar edinmenizi tavsiye ederim zira free shopta daha bi hallice fiyatı var,sigara içiyorsanız bir naçizane tavsiye daha,bu güzel harmanın yanına sigara değilde mümkünse bi cubana veya romeo julyetta hatta kıyın paraya davidoff bir puro alın hiç olmadı cigar alınız,sigara ciddi şekilde damak tadınızı kaçırır bu şaheserle,çikolata tavsiyesi ise tabii ki godiva black,guylian dark veya neuhouse bitter, enjoy.
  6. baya kutuyla sertifikayla, doğum ve aşı karneleriyle gelen scotch. utanmasa çift anadallı diplomayla, masterla gelecek amına koyim. içen, bilen varsa hatta "dinimiz paylaşım dini, gel muhterem din kardeşim" diyebilecek yazarlar varsa yarın resmi belgelerimle başvurumu yapayım.
  7. bunu bir mekanda on sekiz yaş grubu kızlı erkekli birkaç kişilik tikkynin masaya söylediğini, şişe geldikten sonra herkesin telefonlarına asılıp muhabbet etmeden, şişeyi bile bitirmeden ortamdan ayrıldığını gördüğümde canım yandı sanki babamın ürettiği bir şeymişçesine, kendi markamızmışçasına. böyle de anılarım var hayata dair. oysa ben jd single barrel takılıyordum. garson çocuk şişeyi aldı ve sanki altın bulmuşçasına içeri geri götürdü.