1. sanırsam tokyo, osaka,yokohama gibi metropollerde merkezi ısıtma pek benimsenmemiştir. çoğu ev kerosen (bkz: gaz yağı), elektrikli gibi bilimum sobalarla ısınmaktadır. kerosen satan otomatlar bile var ama sen kalorifer döşememişin neye yarar? peeh.
  2. baba animelerin olduğu , kültürlerine, yemeklerine ,müziklerine kendimi kaptırdığım, gitmek istediğim 2. ülkedir yaşasın ramen ! yaşasın anime! ve yaşasın güzel insanlar! dediğim ülkedir
  3. 2.dünya savaşında çocuk yendiğini duyduğum ülke.suanda nüfusun azlığı bu dönemle alakalı bi durum mudur bilinmez.cocuk yapanlara devletin teşviği de ayrı mevzu tabi..
  4. (bkz: @5447402) japonya nın nasıl kirli işler çevirdiğinin bir kanıtı bu yapım. pek de öyle göründükleri kadar sevimli değiller.

    not: okutacam sana bu yazıyı sözlük, duyarsız kalamayacaksın bu duruma. gerekirse burdaki görsellere de etek altı lindsay lohan kukusu eklerim. hatta bak memesini çizeyim buraya (*)(*)
  5. para=mutluluk olmadığını en iyi gösteren örnek olduğu için ne kadar teşekkür etsek az olan ülke. sanırım problem (tamamen götümden sallıyor da olabilirim) duygusal çöküntü hallerinde japonların birbirini siklememesi. misal bizim arkadaşımız terkedilip kendini eve kapayıp içkiye verdiğinde halini hatrını sorarız, derdini dinleriz, yatıştırmaya çalışırız. japonlar bunu yapmıyor. dert yanana da "your suffering only makes my penis harder!" deyip geçiyorlar. eh bilader, sen böyle yaparsan fuji dağı ceset dolar tabii.
  6. tochi ga takakute, ahem yani toprak pahalı olduğundan -ki bunun da sebebi çok dağlık bir ülke olmasıdır- pek çok meyvenin tarımı zordur ve meyveler ateş pahasıdır.

    japonya'dan türkiye'ye dönüldüğünde meyve yerken servet yendiği hissedilir.