1. almanların schnapps addetip bira arası shot yapmayı sevdikleri, alkol oranı %35 olup icinde 56 degisik ot barındıran likörümsü içecek. kelimeyi ikiye böldüğünde usta avcı anlamına geliyor. türkiye'de hala satılmıyor maalesef. duty freeden temin edecek arkadaşlara başka alkollü içeceklerle karıştırmamalarını hararetle tavsiye ederim. www.jaegermeister.com adresinden bir çok kokteyl tarifine ulaşabilirsiniz.
  2. "içmeden önce mutlaka bir yere oturun" ibaresiyle içilen içki. bunu avrupa'da içki içmeden önce küçük bir shot atarlar, midenin diğer alkol çeşitlerinden bozulmasını önlediğini düşünürler. ben bunun tadını beğendiğim için duty free'den almış sonra da likör diye düşündüğüm için büyük bir kahve bardağında 3 bardak içmiş ve sonrasında tam olarak 2 gün ne uyuyabilmiş ne de yerimden kalkabilmiştim. feci halde çarpar, dikkatle tüketilmelidir.
  3. sarhoş olmak için mükemmel bir shot içkisi. dil çözücü, muhabbet keyiflendirici, sırları ifşa edici, sızdırıcı.

avrupa'da düşük sınıfın içkisi olarak bilinirmiş.
  4. evde sürekli bulundurulup, arada 1-2 shot çakılası, bitki likörüdür. ne kadar içerseniz için mideniz sağlam kalır. ağır, yeşil şişeli, bol alkol yüzdeli bu içkiyi içen ya hastası olur ya da hiç haz etmez. ama genel eğilim olumlu yöndedir. enerji içeceği ile içilirse, maksimum etki yaratır ki bu versiyonuna "jaegerbomb" denir.
    alıştıktan sonra, sadece haftasonu veya geceleri değil, arada sinemaya vs. giderken de insanın isteyebileceği tipten bir içkidir. almanya'nın jaegermeister'i, birasından sonra gelen geleneksel içkisidir ve hemen hemen her cafe, bar, kulüp veya festivalinde, shotı 2-3 euro olacak şekilde bulunur. türkiye'de ise shot'ı 15 ytl civarındadır. (misal indigo).
    kısacası freeshoplardan eşe dosta siparişlerle stoklanası lezzetli içecektir. kafası pek nefistir.
  5. resmi internet sitesinde envai çeşit karışım tarifi bulunmaktadır, ama en çok bilineni ve tercih edileni jaegerbomb'dur. jaegermeister'ın enerji içeceğiyle (redbull) karıştırılmasıyla elde edilir. ama öyle takoz gibi karıştırmak raconuna uymaz jaeger'ın. büyük bardağa redbull koyulur, küçük shot bardağına da jaegermeister, sonra küçük shot bardağı büyük bardağın içine bırakılır. burda dikkat edilmesi gereken husus büyük bardaktaki redbull'un gereğinden fazla olmamasıdır, çünkü shot bardağını büyük bardağın içine koyduğumzda redbull'la jaegermesiter karışmamalıdır. amaç biz içmeye başladığımızda ağzımıza girmeden hemen önce karışmasıdır.
  6. yemekten sonra hazmettirici olsun diye içilen, içinde geyik kanı olduğunu dair bir efsaneseye sahip içki.
  7. an itibariyle arkadaşımın, 'bu hayat alkolsüz geçmez' diyerek takdim ettiği içkidir.

tatlı içki sevmem. sertim, erkeğim, rakıyı suyla içerim. ama bu içki fena değil lan. limonla ve buzla da iyi gidiyor.