• görseller

• izmir hatırası
  1. izmir hatırası büyük müzisyen, usta sanatçı, yüce adam muammer ketencoğlu'nun izmir'in izmir olduğu zamanlardan kalan türkülerden oluşan taptaze albümü. henüz çıktı piyasaya. müzisyen albümü için;

"izmir hatırası 1922 öncesi izmir'ine kısa bir yolculuk. ancak bu yolculuk boyunca, bu dönemde sokaklarında yankılanmış onlarca dilden yalnızca üçünü duyacaksınız: türkçe, rumca ve yahudi ispanyolcası (ladino). eski izmir'i eksiksize yakın düşleyebilmeniz için çokkültürlü bir türkü geçidi sizleri bekliyor."

demiş. bugüne kadar yaptığı her çalışması ile ona olan saygımı katbekat arttıran kendini kültüre adamış bu büyük adamı kutluyorum bu çalışması için.

özetle izmir hatırası mübadele kıyımı öncesi kültür varlıklarının izini süren bir albüm hüzünle
  2. içindeki kitapçıkla boyundan büyük bir kaynak oluşturan etnik müzik albümüdür. etrafta aynı mantıkla yapılan sayısız albüm bulmak mümkündür ancak pek azında müziğin geçmişine dair bu kadar fazla açıklama yer alır.
  3. i z m i r h a t ı r a s ı

müzisyenler, vokaller

muammer ketencoğlu: akordeon, vokal
    cengiz onural: gitar
    erdem şentürk: ud, vokal
    baki kemancı: keman
    hüsnü şenlendirici: klarnet, trompet, davul
    murat aydemir: tanbur, lavta
    derya türkan: kemençe
    göksel baktagir: kanun
    orhan osman: buzuki, baglama
    rahmi göçmen: vurmalı çalgılar
    umut sel: kontrbas
    engin aslan: bağlama, divan sazı
    bora ebeoğlu: vokal
    deniz ketencoğlu: vokal
    hüseyin tuncel: vokal
    ivi dermancı: vokal
    jak esim: vokal
    janet esim: vokal
    mithat arısoy: vokal
    panagiota mihalevi: vokal
    serap çağlayan: vokal
    stelyo berber: vokal
    muammer ketencoğlu ve kadın sesleri : aslı demir, aslı kurt, aslıhan özel, ayşenur akman, ceren tügen, çiğdem üz, deniz ketencoğlu, ebru çayır, fatoş teymur, hilal ak, ışık özdemir, şule kocaman saraç, tülay merev, ümran serhan, yasemin yurduşen, delal seven

01. uçun kuşlar
    02. mendilimin ucuna sakız bağladım sakız
    03. hicaz taksim
    04. esma
    05. izmir üçlemesi
    06. to salvari
    07. alt'ay oldu ben bu dağı aşalı
    08. hürmüz hanım
    09. muhayyer taksim
    10. milo mu ke mandarini
    11. segah taksim
    12. üç kemerin dibeği