• atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. izmir tepecik ssk hastanesine benzemediğini, tepecik ssk'nın yanında istanbul'daki jfk kalacağını düşündüğüm hastane.

zira en son "bi arkadaşı"mın babası hayalarından ultrasona girecekken bayan doktor ultrasonu çekmeyi reddetmişti ve iş pazartesi günü gelecek erkek doktora kalmıştı... elbette hastanede cam çerçeve indirdikten sonra hastaneden atılarak sonuca ulaşıyorsunuz. bu da güzel.
  2. homojen sağlık sistemimizin bir parçası. evet homojen, gayet hem de, hepsi aynı. rezillik yaşanmayan devlet hastanesi bulmak, düzgün siyasi bulmakla eşdeğer zorlukta. parası olmayan ölsün, okumasın, yaşamasın sisteminin gayet doğal sonucudur.

sistem böyle, düzen düzmekte.

sosyal devletmiş, sevsinler, bunlar hep halkla ilişkiler yutturmaları. daha çok ölür çok sürünürüz, koyun koyun yaşadıkça hakettiğimiz budur.
  3. türkiye nin her yerinde devlet hastanelerinin maalesef aynı mantıkla işletildiğini gösteren kurum.
    uzayan kuyruklar, izdiham, çaresizlik, sefalet...
    sağlam girenin hasta çıktığı üçüncü sınıf klinikler.
    enseyi karartmamak lazım fakat durum bu.
    "allah düşürmesin" den başka hiçbir şey söyleyemiyorum.
  4. neyi araştırdıklarını merak ettiğim hastane.sanırsam asistan nasıl ezilir ya da poliklinik sırasında bir senede kaç hasta ölür gider onu araştırıyorlar.iyi araştırmalar dileyelim araştıranlara buradan.
  5. her hastanede olduğu gibi orası da, paranın hüküm sürdüğü yerdir. biraz paran varsa insan muamelesi görürsün. yoksa kapı dışarı edilirsin. sağlıkmış falan filan bunlar hep ikinci plandadır. önce doktorun cebi dolsun, gönlü hoş edilsin biz sonra sağlığımıza kavuşuruz, mühim değil. hiç mi vicdanları sızlamaz diye merak ediyorum...
  6. türkiye'deki saçma sapan kurumlardan biri. türkiye'de herşeyin tıkırında olduğunu söyleyen tayyip erdoğan'ın gözüne sokulması gereken olayların yaşandığı hastane...

dayımın da dediği gibi "şerefsiz evladım, şerefsiz..."