merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
 1. 1

izet hajrovic

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 1. resmi siteden de açıklama geldi. resmi olarak görüşmelere başlanmış.

  http://www.galatasaray.org/...

  zaten adamın bugün yaptığı açıklamalardan belliydi.

  http://www.goal.com/...

  açıkçası adamı tanımıyorum ama youtube'tan baktım iyi bir oyuncu gibi duruyor. türk pasaportu da alırsa en azından yedeklerden girip maç çevirme potansiyeli olan bir oyuncumuz olur. aydın yılmaz'dan iyidir herhalde. bu arada bu pasaport olayını karıştıranlara diyeyim; adam türk milli takımında oynamayacak. zaten bosna hersek milli takımında oynuyor. sadece yerli statüsünde oynayacak. erkan zengin gibi düşün. isveç milli takımında oynuyor ama ligde türk statüsünde oynuyor.
 2. ambramat kalibresinde biri gibi. onun da youtube videolarını hatırlıyorum.

  bruma transferi de bana göre taca çıkmıştır.

  nasıl zararsız ziyansız elden çıkartırlar bilmiyorum.
 3. galatasaray'ın klubü grasshopper ile transferi için görüşmelere başladığını kap'a bildirdiği oyuncu.
  yanılmıyorsam amcası istanbul'da yaşıyormuş ve türk kontenjanına aldırılması için de çaba sarf edilecekmiş.

  yapılan resmi açıklama şu şekildedir

  "profesyonel futbolcu ızet hajrovic ve kulübü neue grasshopper fussball ag (grasshopper club zurich) ile oyuncunun transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir."
 4. kendisinin videolarını hem youtube da inceledim hem de 2 adet 90 dakika maçını izlemiştim.en göze batan özellikleri hızlanıp terse attığı çalımlar ve sert şutları.oyun tarzı kewell'a benziyor.savunma yardımı konusunda da tembel bir oyuncu değil.beke kadar gelip savunmaya yardım ediyor.frikikleri iyi kullanan bir oyuncu ama kendisine sıra gelmesi biraz zor gibi.aynı zamanda orta yapılacak duran topları da sert ve kavisli kesebiliyor.

  eğer türk statüsünde oynayabilecekse ki bence kapa bildirildiğine göre bu konuda elimiz kuvvetlidir(tabi demirörene belli olmaz) iyi transfer olur bizim için.
 5. bize katkı sağlar mı, patlama yaparmı, iyi transfer mi hiç bir fikrim yok ama çok iyi top kontrolü yapıyor. bence kalitesini belli eden en önemli faktörlerden bir tanesidir top kontrolü.
 1. 1