merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

iticü sözlük

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. istanbul ticaret üniversitesi sözlüğüymüş! biraz enteresan tabi daha yeni olduğu için yazılar falan pek iç içe.
  2. yeni bir sözlük ve sanırım smiley kullanılıyor. otobüste yaşanabilecek dumur olaylar başlığına girilmiş örnek bir giri;

otobusun boş olmasına rağmen bir kızın ve bir erkegın ayakta gitmesi nasıl bir olay hala annamıs değilim :d :d.
    [upors, 11.2.2010 14:32]

not: türkçe karakter kullanılıyor.
  3. sözlük aleminin yenisi olan güzide okulumun sözlüğü. daha çok fazla yol katetmesi gerektiği aşikar olan, lakin beklediğimden daha yüksek bir ilgiyle karşılanan sözlüktür. zira ben bu kadar ilgi beklemiyordum.
  4. istanbul ticaret üniversitesinin sözlüğüdür.

sanki okulun ismi mekteb-i umumiye-i mürşit falan da , sırf özentilikten ya da öyle sırf diğerlerine benzemek için adamlar iticü yapmış gibi her yerden isimle ilgili pek muhterem eleştiriler ediliyor. ulan okulun adı istanbul ticaret ünversitesi ne koysun sözlüğün adını jale sözlük mü koysun??

çok bok atan olur eminim. olmuşta zaten. nedense sözlükler arasında bir dayanışma beklenirken , direk yeni oluşmaya çalışan sözlükler görüldüğünde çocukça sataşmalar olur. ismini alay konusu ederler , teknik aksaklıkları ti ye alırlar. sorsan bu kişilere hayatlarında bir şey üretmişler mi , birşey yapmaya çalışmışlar mı ?? cevap gelmez muhtemelen. anca benim yazdığım gibi bu satırları okurken hiddetlenirler ve eksilerler direk. çünkü yapabilecekleri tek şey budur. birşey yaptıklarını sanarlar , öyle sanmaya devam da etsinler.

bir şeyler yapar mı eder mi tutar mı tutmaz mı bilemem. ama hayırlı ugurlu olsun demeyi de şerefime layık görüyorum. umarım muvaffak olurlar.
  5. oluşmasından kısa bir süre geçmesine rağmen reklam almayı başaran beklenmeyecek şekilde siyasi tartışmaların olduğu yakında 2. nesil yazar alımına başlayacak olan sözlüktür.
  1. 1