• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. itü mimarlık fakültesi bünyesindeki bölümlerden biri.
    össye girerken tek istediğim, 0.4 puanla kaçırdığımı öğrendiğimde yıkıldığım içimde kalmış olan bölümdür ayrıca. öğrencilerinden, tercih olsun diye öylesine yazıp sonra kazanınca ağlaşanların üzerinde çok büyük ahım vardır. kötü biri olsam en beter projeler onları bulsun derdim ama...
  2. geçen dönem bir projeleri taşkışla koridorlarında ulaşımlarını sağlayabilecek bir araç tasarlamak ve bu tasarıyı gerçekleştirmek olan bölüm. daha sonra sıfırdan scootervari bir araç yaratmanın cüzdanlara vereceği hasarı fark eden hocalar sadece tasarıya indirmiştir ödevi
  3. iki tane mezunui, `wallpaper-ınternational design, interiors & lifestyle` dergisi temmuz/ağustos
    2005 sayısında yayınlanan "tomorrow's people: 10 talent to keep an eye on - 10 most
    wanted designers" baslığı altında yer almıştır. bu tebrik edilesi insanlar paragöz itü tarafından, bıyıklı kızlar arasında yetişmiş, %30 ingilizce eğitim almış ve abazan muhabbet içinde en az 4 sene geçirmiştir. ne kadar boktan büniversitesin sen itü.*
  4. 1993 ve 1994 yıllarında yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümdür. yetenek sınavı ile girenler eğitim süreçlerinde bir eklenip bir kaldırılan derslere adapte olabilmek için de yetenek sergilemek zorunda kalmışlardır.
  5. 'babamın tıp olsun edirne'de olsun' çağrılarına kulak vermeyip yazdıktan sonra kazanırsam pişmanlık duymak istemediğimden hakkında herşeyi bilmek istediğim bölümdür.
    resim konusunda yetenekliyim ve her tasarımın antipatik noktalarını kendimce düzeltiyorum diye başarılı bir tasarımcı olacağım diye bir kaide var mıdır falan filan..
    sana güveniyorum itü sözlük!