1. dünyanın en rahat ordusu olması kuvvetle muhtemel. kim saldırır vatikan'a... bildiğin orduculuk oynuyor bunlar.
  2. papa'nın sözüm ona korumalarıdır. papanın muhafızlarını tarihlerinde hiçbir askeri başarısı olmayan isviçrelilerden seçmiş olması bile başlı başına bir handikaptır. adamların tarihindeki en kanlı çatışmalarda 100 kişi ölmüştür. evet yazıyla yüz kişi ölmüştür ve bu isviçre tarihinin en karanlık dönemidir ve 1 aydan daha kısa sürmüştür.

    şimdi bu isviçreli muhafızlar buradan edindikleri askeri bilgi ve birikimleri kullanarak mı papa'yı koruyorlar? yemin ediyorum 3 ay acemiliğini tamamlamış 50 asker verin bana ertesi gün papa'yı alıp istanbul'a getiririm. bu isviçreli muhafızlar da ağlaşa ağlaşa götümüze bakarlar.

    papa muhafızlarını gözden geçir, bunlar en ufak bir zorlamada dini lider falan dinlemez anında satarlar seni. pembe giyen muhafız olur mu? en azından buradan pay biç.
  3. hepi topu iki kişilerdir. halberd denen uzun mızrak-balta kırması silahları vardır. 1 milyoncularda satılan boncuklu tabancayla bile etkisiz hale getirilebilir. halberd ne lan? deli misiniz oğlum? jedi mı sandınız kendinizi? adamlar sig sauer gibi efsane tüfek üreticilerini hiçe sayıyorlar. sonra papa tehlike altında olur tabii. baltaymış... peh...