• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. madrid ve tokyoya kıyasla muhteşem olmuş sadece istanbul'un bir iki gereksiz yerleri haricinde istanbul kültürünü çok iyi yansıtmış bir tanııtm filmi olmuş
  2. içinde mermer, sandalye gibi garip garip nesnelere yer verilen tanıtım filmi. mübarek tanıtım filmi değil bağımsız sinema.
  3. istanbullu' lar tek şey için spor yapar yani yapmak zorunda kalır, o da metrobüstür. ben açıkçası bunu tanıtım filminde göremedim, hayal kırıklığı oldu benim için.
  4. türbanlı kadınlar üzerinden siyaset yapan hükümetin, uluslararası olimpiyat komitesi'ne yaranmak için türbanlı kadın yerleştiremediği tanıtım filmidir. komiteye yaranmak için ayasofya'daki isa figürü dahi kullanılmış ve türkiye'nin dinlerin buluştuğu yer olduğu yalanı atılmış. neyse ki oylama 6-7 eylül pogromu'nun yıl dönümü çerçevesinde gerçekleştiriliyor. hayır, bilmeyen gerçekten hıristiyan ve yahudilerin huzur içinde yaşadığı bir memleket sanacak bizi.