• atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. 17 ağutos depreminden bir hayli zarar görmüş kampüstür. depremi takip eden 2000 yılı içinde zarar görmüş,harabe durumundaki binalarda öğrencilere eğitim verilmiştir. hatta ders sırasında ustaların sınıfa dalıp tadilat yaptığı gibi hikayeler tarafımdan duyulmuştur.
    istanbul'un merkez semtlerine bir hayli uzak olan bu kampüste bazı bünyeler sabah 8'e sınav koyarak karşıdan gelen öğrencilere çeşitli maceralar tattırmıştır.
    bunlara ek olarak içinde büyükbaş hayvan dışkısı ve at görülebilecek yegane kampüslerden biridir.
  2. bahar şenliklerinin yapıldığı kampüstür.şenliklerin bir şeye benzememesi yüzünden trafiğinin karışmamış olması kampüs sakinlerini mutlu etmişmidir bilinmez.
  3. istanbul üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksekokulu'nun bulunduğu kampüs...
  4. eve dönüş yollarında bir sürü '' welcome to istanbul '' yazan fakat saatlerce istanbula kavuşma umuduyla trafikte cebelleşmek zorunda bırakan kampüs. iklimi bariz olarak farklı olan, baharın, yazın pek geç geldiği ilim irfan yuvası. okula gidiş yollarında road to helldinlenesi eziyet müessesi. deprem kuşağı sahibi, fay hattı üstü üniversite. buzhane eğitiminin görüldüğü, eğitim süreci sonucunda, evinizden 50 km uzakta okumanın, atların sizi kovalamasının, hunhar pil tüketimi anlayışınızın, başka üniversitelerde okuyan kadim gençlerimizin size vah yazıkkıvamında bakmasının, öğreci işlerinin vahşi bürokrasi anlayışına maruz kalmanızın sizi diploma sahibi yapmaktan öte, hayatın sillesini yemiş, yetmemiş acıya alışmış, arınmış fenafillah mertebesine ulaşmış olma fiiline nail ettiği anlaşılmıştır.
    (bkz: avunmak sanattır)
  5. evime 500 metre uzaklıkta olan kampüs.
    kimlik kontrolü pek sallanmaz, istediğiniz gibi girip çıkabilirsiniz. veterinerlik fakültesinin hayvanlarıyla öğrenciler beraber yaşamaya çalışırlar. çocukken rüyamda buraya zürafa getirildiğini görmüştüm.
    yaz-kış gölden (bkz: küçükçekmece gölü) deli bi rüzgar esmektedir.
    binaları lise binası gibidir.
    kampüsün büyük bölümünü yüksek otlar oluşturmaktadır.
    80lerde avcılar sapığı diye bi yaratık türemiş, kampüs alanı içersinde bikaç ciddi vaka yaşanmıştı.
  6. 17 ağustos depremiyle delik deşik olan ama eğitim aşkının zirvesinde öğrenci ve hocalarıyla derslerine şeffaf dersliklerde devam eden mühendislik fakültesiyle, her türlü hayvan görmenize imkan verip milli park görevini üstlenen veteriner fakültesiyle, tiki kızları ve zengin veletlerin mekanı işletme fakültesiyle, gölüyle ormanıyla, yönetim biçimiyle, rüzgar ve soğuğuyla, ders geçmenin tek adresi gençlik fotokopisiyle ve en önemlisi hayalleri yıkan, umutları yerle bir eden ilk günüyle avcılar kampüsüm yani üniversitem.