1. genelde ortalama ve ortalamanın biraz altı güzellikte olan, ama hayat enerjileri, insanlarla sıcak iletişimleri ve de g.tleri asla havada olmadığı için, bu açıklarını kat be kat kapatan ve birlikteyken mutlu olabileceğiniz kızlardır.

(bkz: gittim gördüm)
  2. bazıları gerçekten çok içten, çok yardımsever olurken, bazılarının da "her şeyin en iyisi benim ülkemdedir, her şeyi en iyi biz biliriz. biz ispanyoluz, dünyanın en kıyak milletiyiz" tavrı hiç çekilmez.

(bkz: kıyak)
  3. güzel olduklarına dair efsane nereden, kim tarafından çıkarıldı çok merak ediyorum.

sizin ben zevkinize sıçayım. ulan bu kadar zaman oldu burda yaşayalı, daha gördüğüm güzel ispanyol kız sayısı maksimum 20. ki birkaçı turist bile olabilir, bilemem. her gördüğüm ispanyolca konuşan kızı ispanyol sanıyor olabilirim. yapmayayım öyle.

neymiş efendim ispanyollar çok taşlarmış. kim çıkarıyor bu lafları kim kim kim?! diyom ki çirkin olm bunların birçoğu, bildiğin çirkin. vasat bile değil yani, "eh" bile değil.

hele o sesleri yok mu. ulan o sesleri var ya. sanırsın ki herifin biri kadın sesi çıkarmaya çalışıyor da yapamayınca böyle travesti tarzı bir ses çıkarıyor. yemin ederim aynen böyle iğrenç sesleri. sigara migara içmeyenlerden bile aynı ses çıkıyo amına koyim. yeminle 16 yaşındaki körpecik kızla babamın ses tonu aynı lan. genetik midir nedir anlamadım ki? bu nası bi gen? kim yaptı sizi böyle? niye böyle oldunuz? hadi o iğrenç ses tonunuzu geçtim, niye şöyle hanım hanımcık konuşmuyonuz, niye öyle konuşan istisna arkadaşlarınızı örnek almıyonuz?

yazık vallahi üzülüyorum. en çok ispanyol erkeklerine. heriflerin sesi kızlarınkinden ince yemin ederim. lanet olsun böyle kadere.
  4. hepsi olmasa da güzel kızlardırlar.en azından havaları bir başka.farklı bir çekicilikleri var.

iyiler iyi.
  5. bir dönem erasmus sebebiyle aralarında bulunduğum, cinsel tercihimin "farklı" olduğunu öğrendikten sonra gösterdikleri olgun tavırları ve her hangi bir ayrımcılığa yer vermemeleri ile kalbimi kazanan kızlardır.

bu arada ismi maria olanları çok çapkın olmakta...