• görseller

  • ismail altunsaray
 1. kırşehirli ismail olarak da bilinen bağlama üstadı. memleketinden de anlaşılacağı gibi kendisi bir bozlak ustasıdır ama yorumunu arka planda tutarak bağlamasıyla konuşmaktadır. eskiden taksim mektup barda taylan isimli yetenekli abiye çalardı. şu sıralar ise kubat ın saz ekibinde. yanılmıyorsam da itü konservatuarından mezundur.
 2. nida tüfekçi altın bağlama kültür sanat ödülleri kapsamında sanırım en iyi icracı ödülü almıştı. icracılığı dışında bozlak okumasıyla da kırşehirli olmanın hakkını veriyor ve gözlerinizi kapatıp neşet ertaş dinliyor hissi uyandırıyor sizde.
 3. türkiye'de bozlak tavrını en iyi çalan bağlamacı denilebilir kendisi için. kırşehirlidir, bozlağın bağrından kopup gelmiştir. çalışı da söyleyişi de inanlmaz duyguludur sanırım en büyük farkı budur. iyi müzisyenliğinin dışında da çok tatlı ve şeker gibi bir insandır. itü tmdk'da ders vermektedir ve trt sanatçısıdır...
 4. konservatuar mezunudur, hocasıdır ama dinlerken alaylı olduğunu düşündürür insana. söyleyişinde yöreselliği kaybetmemiştir. bozlağı okunması gerektiği gibi okur.
 5. abimin arkadaşı kendisi hakkında " küçükken aynı saz kursuna gidiyorduk. biz daha tren gelir hoşgelir çalmaya çalışırken o neşet ertaş türküleri çalıyordu" demiştir. hem sesiyle hem sazıyla mükemmel bir yetenektir. konservatuar mezunu ve hocası olmasına rağmen sazında ve sözünde yerelliğini kaybetmemiştir.
 6. bu akşam disko kralı programında yavuz bingöl ile muhteşem sesi ve icrasıyla kendisine hayran bıraktırmış, albümünü koşarak alacağım bozlak sanatçısıdır.
 7. antibiyotik'i zehir eder, antibiyotik kullanan biri alkol içip hastanelik olduysa sebebi bu adamdır.

  canımdır, kanımdır...
 8. canım sıkkın olup da kimi dinlesem dediğimde ilk akla gelen isimdir. derde dert katar sanki dinlerken ama yine de güzeldir onun söylediği türküyle dertlenmek.