merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 2

isim şehir hayvan

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bir de bu oyuna başlamadan hemen önceki kısımda diğer harflere göre bariz sesli şekilde "a" denirdi ve dbdıfvdfcccvvvoııı şeklinde umarsızca sayılırdı, tartışırdık yanlış harfi söyledin diye, küçüktük.

(bkz: çok doluyum be sözlük)
  2. gecenin bu saatinde (sabahın körü mü desem) kalan 3-5 yazarla oynamak istediğim oyundur. hadi alın kağıdı kalemi.
  3. 'ı' harfiyle başlandığında 'i' de olsun mu, 'c' ile başlandığında 'ç' de olsun mu... diye oyunun ortasında illa ki sorulan soruya sahip oyun.hatta 'sen bana hayvanı söyle, ben de sana bitkiyi söyliyim' diye bi pazarlığa da girişilir.bazen bi harften iki tane şehir ismi yazılır ki diğerleri senden önce okuduğunda onlarınkiyle aynı olanı çaktırmadan silip fazladan puan alabilesin.kafadan ünlü ismi sallanır sonra da milleti inandırmak için en az izlenen bir televizyon kanalında bilmem ne programını sunduğu iddia edilir.hatta 'evet biliyorum ben onu' diyenler bile oluyo.benim için oyun işte tam o anda başlamış oluyo.
    hala çok zevk aldığım bi oyun.
  4. bir zamanlar okuduğumuz öküz (şimdiki hayvan) adlı dergide gani müjde'nin yazdığı bölümün adı idi. oyunun mantığı ile kesişen fakat yazılanlara uzaklara gitmenizi sağlayan yazılardı. eğlenirdik, kafa dağıtırdık, hüzünlenirdik aydan aya. güzel yazıların esin kaynağı idi.
  1. 2