1. genelde televizyonlarımızda "işte iran'da kadınların özel hayatı" ana başlığında,bilumum iç çamaşırlarının, saç bakım malzemelerinin, makyaj malzemelerinin sergilendiği kızlardır.
  2. ciddi anlamda güzel kızlardır. bugün birini kendime ayırayım dedim yeni nişanlanmış. benimde niyetim böyle bişeydi zaten. şansımın içine sıçayım.

edit: daha öncede şöyle bişey yazmışım valla yeni farkettim: (bkz: @3891075), evet demek ki cidden güzeller, bilinç altıma yerleşmişler.
  3. genel görüşe göre esmer kızlar içerisinde güzellikleriyle başı çeken kızlar olarak kabul edilir. "gizli hazine" olarak addedenler de vardır.

ben de eskiden bu düşünceye katılırdım; sarışınlarda iskandinav kızları neyse, esmerlerde de iranlı kızların öyle olduğunu düşünürdüm. fakat bu düşüncem son günlerde biraz değişti; katıldığım bir ayin vesilesiyle bir sürü ermeni kız gördüm. gördüklerimin çoğu esmerdi ve iranlılardan daha güzel olduklarını fark ettim. tavırlarıyla, vucud hatlarıyla, güzel yüzleriyle iranlı kızlardan daha öndeler. yüzyıllarca birlikte yaşamaktan olsa gerek, onlarda beni çeken bir sürü şey vardı.

hal böyle olunca, ermenileri vatanları olan türkiye'den, yanıbaşımızdan kovan arkadaşlar hakkında da iyi şeyler düşünemiyorum tabi.
  4. aslında sanıldığı kadar güzel kızlar değillerdir. yurdumun abaza erkekleri esmer güzeli diye kafalarında kurup ön yargı ile yaklaştıkları için göze güzel gibi geliyor olabilirler ama aslen çirkinlerdir. güzel olanlarıda çirkinliklerini makyajla saklamaktadır. birçoğu aşırı salaktır. yeterince muhabbet ettiğiniz zaman anlayabilirsiniz. çoğu amerikan filimlerine özenip gece kulüplerine gidip dans etmeyi hayal eder ama dans etmesinide bilmezler. en nefret ettiğim özelliklerinden biri eğer bir şarkıyı beyenirlerse bokunu çıkarana kadar şarkıyı arka arkaya defalarca dinlerler.