merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

ipek şampuan

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. üzerinde akasya çiçeği yazan bir çeşiti de bulunan şampuan. görünümü, kokusu, şekli farklıdır.

konuya biraz daha açıklık getireyim. birgün kız arkadaşımla buluşmaya gidecektim. tüm hazırlıklarımı tamamlamıştım. aynanın karşısına geçtim. bi 2 dk suratıma baktım. sonra yüzüme çeşit çeşit ifadeler katıp, çeşitli mimikleri kullanarak ne kadar sempatik, çekici olabileceğimi denedim. aynanın karşısında iyice şebek gibi olmuştum. gözlerimi kısarak ve kaşlarımı hafiften yukarı doğru hareket ettirerek aynaya bakarken, arkamda mert'in olduğunu farkettim. yavaşça döndüm ve şu üzücü cümleleri işittim; "nabıyorsun lan .mına koduum". bu cümle beni derinden etkilemiş, yaralamıştı. mert'e dönerek, "mert allah aşkına git, ne olursun git burdan. vurucam şimdi ağzına" dedim. tırstı ve yavaşça oradan uzaklaştı.

hemen ardınan saçlarımı kontrol ettim. çok yağlıydı. hemen yıkamaya karar verdim. saçlarımı yıkarken, yardımcı olması amacıyla mert'i çağırdım. tam o sırada da saçlarımı hafiften ıslatmaya başladı. mert'e şampuan getirmesi için rica ettim. tabii bu sırada da kafam eğikti. saçlarımı yıkıyordum. şampuanı getirdi. "dök biraz." dedim. döktü ve o anda tuhaf bir hissiyata kapıldım. şöyle bir elime baktım, rengi, her şeyi çok garipti şampuanın. içimden, "lan elime mi attırdı, naptı bu?" diye düşündüm. öfkeyle mert'e dönerek, " lan yanlış bir şey yapmadın di mi?" dedim. "yok abi, ne yanlışı. eğil sen eğil" diyerek, beni sakinleştirmeye çalıştı. mert böyle, "eğil. hadi ya çabuk eğilsene" filan deyince beni bir korku sardı. tuhaf hislere kapıldım ve sonra şampuanı mert'in elinden alıp, "bırak bırak. ben yıkarım. hadi git sen." diye rencide ettim. hırsımı alamadım, aile bireylerine küfür ettim. iyice t.şak oğlanına çevirdim onu.

neyse. o günden beri de bu şampuanı kullanmam.
  2. bir sürü kepek şampuanı denememe rağmen kepek sorunumu çözebilmiş tek şampuan markası tek kötü yanı saçı kazık gibi yapıyor.
  3. bir ara kepek yaptığı söylentileri vardı. hatırlıyorum!
    seneee ..sene.. hıms şeyapamadım resmen. o kadar yaşlıyım ki yavrucuğum. orta üç çocuklarının orta bir çocuklarına çömeeez çömezzz dediği yıllara paralel olabilir. hoş hala diyorlar. baksana 30 yaşında çocuklar bile birbirlerine benim neslim seninkini döver diyor. e o çok normalmiş. asjdjskad
    neyse konu dağılmasın.
    yapmıyordu kepek. ama ucuzdu. bu yüzden tercih edilmezdi bazı kesimlerde. hele blendax ahenkle saçları dalgalandırırken rağbet göremedi hiç. şampuan ayrımcılığına son diyorum son olarak.
  4. sadece saç yıkarken değil kazak yıkarken de işe yarayan şampuandı. hala var mı bilmiyorum.