merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

inzivaya çekilmek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #günlük hayat
  1. bazen kendiniz bile farketmeden kendinizi inzivaya çekilmiş bulursunuz. arayan soran olmaz, siz de kimseyi arayıp sormazsınız. kendi işlerinizle meşgulken bir bakmışsınız günler geçmiş, kabuğunuza çekilmişsiniz.
  2. bi türlü beceremediğim hal,ahval.
    fani olan ne varsa bir kenara bırakıp inzivaya çekilmek istiyordum, bedeller ödemem gerektiğine inanıyordum, ne bedel verebilirdim ki? misket! evet tek bağlılığım misketle bağımı koparabilirsem inzivaya çekilebilirdim,yıllar yılı söküp birikim yaptığım misketleri alıp pencereyi açtım "gelin lan kapış yapcam" dediğimde herkes oynamayı bırakıp geldi pencerenin önüne, üçe kadar sayıp savurdum misketleri, varoluşumun tedaviye ihtiyacı vardı ve ben inzivaya çekilecektim, daha 10 yaşındaydım, misketlerin hepsini dağıttım, akşama pişman oldum inziva sıkıcı gelmişti, sonraki gün borç misket alarak tekrar kazanmaya başladım, akşam olur eve koşardık, misketle dolu cebimin şıngırdaması hoşuma giderdi.