merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

insanları kendinden nefret ettirmek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. farkında olmadan yapabildiğiniz eylem.

insan çok acaip bir varlık sözlük, hiç bir şey yapmasan bile senden nefret edebiliyorlar. arkandan "eleştiriyorlar", dolaplar dönüyor... hayat ne güzel vapurlar falan... neyse...
    evet hepimizin içinde çekememezlik,kıskançlık vb... özellikler var. doğamıza özgü bir şey bu. ben bana "hypno insanlar senin arkandan dolap çevirecek" dediklerinde "hassiktir lan olmaz öyle şey" diye tepki vermiştim.
    ama olabiliyormuş...
    basbayağı oluyormuş yani.
    bugüne kadar çok şeyi ortalığa döktüm, ortalıkta yaşadım. yeri geldi saçıma taktığım toka yüzünden bile eleştirildim. sadece "neden"ini düşünüyorsunuz ama bulamıyorsunuz.
    bir de bu kadar eleştirilirken çok güzel hareketler dönüyor arkanızdan. ama tabii ki farkında olmuyorsunuz. hem eleştiriliyorsunuz hem de üzerine bu tip olaylarla karşılaşıyorsunuz. "dallas mı amına koyim?" diye dolaşıyorsunuz etrafta.
    biliyorsunuz ki arkanızdan "ortalık malı" bile diyorlar, ama sesinizi çıkartmıyorsunuz. çünkü siz onlardan daha dürüst daha samimisinizdir. biliyorsunuzur bunu.
    sinsilik, nefreti de beraber getirir. günah keçisi olmuşsunuzdur bir kere. yapacak bir şey yok. başkaları her boku yiyince kimse sesini çıkarmaz çanak tutar, ama siz aynı haltları yiyince: "aaaaaa ne ayıp hiç yakıştıramıyoruaaaaaam!"
    demek ki bir şey yapmışsınız ki insanlar sizden nefret etmiş.
    siz de nefret edersiniz o zaman.
    başka seçenek yoktur çünkü.
  2. yalan söyleyerek yapabildiğim şey. insanları kendimden uzaklaştırıyorum şu an. olduğum farklı görünüyorum. onlar benim bir "hayvan" olduğumu düşünüyor. ben böylelikle zayıf ben'i görmediklerini düşünüyorum. onlar benden uzaklaşıyor zayıf ben'i görmeden.
  3. bazı insanların senden nefret etmeleri, seni sevmelerinden bariz iyidir.
    onları başından uzaklaştırmak için kendinden nefret ettirirsin illaki.
    aptal dostum olacağına, akıllı düşmanım olsun çok doğru.