• isle of dreams
  1. aynada kendisiyle ilginç konuşmalara sebep olabilir.

-naber lan mal!
    -yakışıyor mu mal falan!
    -sana yakışmıyor değil!
  2. insanın kendine verdiği sözleri tutmamayı alışkanlık haline getirdiğinde olan durum. öyle zırt pırt yok efendim sigarayı bıraktım, vay efendim pazartesi rejime başlıyorum gibi zor kararlar vermemek lazım sık sık.
  3. çok enteresan bi şeydir bu hadise. traş olunmaz bu dönemde, duş 4-5 günde bir alınır, yiyecekler bile önemsenmez sadece karın guruldayıp ses çıkarmasın diye ele ilk geçen şey yenir. kız keseyim sosyal olayım olayına bile girilmez çünkü bünye kendini bir hiç olarak görür sonuçta aristo'dan konuşup dişilleri etkilemeye çalışmaz sadece meme görürse bakar, göt görürse iç çeker. kılık kıyafet önemsenmez, en rahat -ve muhtemelen en çirkin- kıyafet giyilir haftalarca çıkarılmaz. aynaya bakınca "tipini sikeyim senin" denir. en kötüsüde tam bu dönemde eski sevgilinin dönüşüm geçirip adriana lima'ya dönüştüğü, gıcık olan çocuğun mısırdaki dedesinden kalan mirasla kendine ferrari aldığı falan öğrenilir. kötü bir dönemdir yani, en güzel ve kolay atlatma yoluysa gidip mahalle kahvesinde takılmaktır. insanların öğrenci bu bilir bak şu çocuğa sorun demesiyle 70 yaşında bir amcanın telefonunu onarmanızla başlayan ruhsal kalkınma süreci kahvecinin "gel lan tavla atalım" demesiylede son bulur.