merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

ingilizce konuşamayan ingilizce öğretmeni

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. öğretmenin zamanla ingilize yi unutmasından da meydana gelebilecek olay.

ingilizceyi bilmiyorsanız hocanın ingilizcesinin ne seviyede olduğunu kestiremezsiniz ama kendinizi geliştrmeye başladığınızda hocanın ne kadar acınası durumda olduğunun farkına varırsınız.ilk başlarda olaya " ben bile daha iyi biliyorum lan " gözüyle baksanız da zamanla hocaya haksızlık ettiğinizi düşünürsünüz.
  2. öğrencilerinin sorularına cevap veremeyebilir aynı zamanda bu öğretmen.

- hocam unconventional ne demek?
    + işte unconventional evladım bildiğin. yani not conventional.
    - peki.
  3. yakın bir zamana kadar haydarpaşa lisesinde örneklerine rastlanabiliyordu, fakat kısa süre önce patlayan çeşitli olaylar* ile geç de olsa son bulmuştur. (umuyorum ki..)
  4. ülkemizin gerçeklerinden biridir. ingilizce konuşamayan ingilizce öğretmeni milli eğitimin, ingilizce eğitimi veren özel kurumların ve ingilizce eğitimi alan kişilerin taleplerini ingilizce konuşmadan karşılayabildiği sürece bu olay bu şekilde devam edecektir.

(bkz: alan razı veren razı)
  5. plansız programsızca (hatta amaçsızca) ilkokullara ingilizce dersi konulduğunda öğretmen açığı nedeniyle ziraat mühendislerinden veya alakasız birçok yerden ingilizce öğretmenleri yapıldığı zaman sıkça karşılaşılan öğretmenler...
  6. 'şimdi evladım, görüyoruz ki bu car bu car'dan daha çipır'dır.*' diyen bir ingilizce öğretmeni tanıyorum ben. aynı şahıs 'niye giymiysin çiketini evladım' da derdi ama. adı da kıyasettindi. istisna olabilir.
  7. okulda boş geçen ingilizce derslerine,müdür yardımcılarının 'sende az çok ingilizce var giriver derslere,boş geçmesin bari' sözleriyle giren başka branş öğretmenleri olma ihtimali yüksektir bu kişilerin.ingilizce öğretmeninin ingilizce konuşamaması gibi bir durum olamaz.sonuçta bu kişiler bunun eğitimini almıştır.ameliyat yapamayan doktor,proje çizemeyen mühendis, bilgisayar kullanamayan bilgisayar programcısı veya araba kullanamayan şoför gibi genişletebiliriz bu örneği ve saçmalamış oluruz pek tabi.
  1. 1