1. girene kadar kıçımızın yırtıldığı, mezun olmaya yakın da bir şey olacağız diye ayrıca yırtındığımız bölüm. sadece shakespeare ile değil chaucer ve annesiyle de yakın ilişkiler kurabileceğiniz bir bölümdür. edebiyatı sevmeyen seçmesin zor oluyor. hele şiiri sevmeyen hiç düşünmesin bile!
  2. okunası, baba bölümlerden biridir.kültürel birikim muhteşemdir, ki özümsemek bir avuç çekirdeği ağzınızda bitirip toptan yutmak gibidir. algılayabilirseniz, sadece ezberlemezseniz beyniniz 50gb olur, ram'iniz hızlanır. mezun olurken korkunç mutlu olursunuz çünkü yarısını sinirden ağlayarak geçirdiğiniz uykusuz gecelerin acısını çıkarmak için dover cliffs'te hibernasyona gideceksinizdir.
  3. okumaktan hiçbir zaman pişmanlık duymadığım ama 4 senede bitiricem diye de göbeğimi çatlattığım ilim ve irfan yuvası. chaucer dan başlayıp otomatik portakal dan çıkarsınız. inanılmaz bir yolculuktur. şahane insanlar yetiştirir.
  4. ufku geniş, genel kültürü seviyesi yüksek, fikri hür, vicdanı hür bireyler yetiştiren nadide bir bölümdür.
  5. sırf shakespeare sevgimden dolayı öğrencilerine gıptayla baktığım,kıskandığım,yolda gördüğümde çelme takıp arkalarından nanik yaptığım bölüm...okuyamadım içime kaldı evet...
  6. öğrencilerinin, sadece genel kültür değil, iyi bir ingilizce'ye sahip olarak mezun olduğu bölümdür. mezun olunduğu zaman eğitim bilimleri, halkla ilişkiler gibi birçok alanda yüksek lisans ve doktora yapılabilir.