merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 6

incir reçeli

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  5. #yeme içme
  1. az önce izleyip geldiğim film.

sadece filmde geçen o şarkıyı dinlemem bu filmi izlememdeki tek sebepti, o nasıl çift bıçak etkili bir şarkıdır arkadaş ve ayrıca bütün psikolojimi alt üst etmiş filmdir. harika görüntü, müzik ve duygusal sahnelere sahip. sinemada olmasam kendimi koyverip ağlayacaktm ama tuttum azını... sonuç olarak ölümsüz olmak güzel olurdu ama...
  2. belki bu film hakkında biraz sığ düşünüyorum ama size şunu diyebilirim ki basit ama çok basit konulu film. gitmeyin.

filmin verdiği ''önyargılı olmayın, kendi kafanıza göre kesin hüküm vermeyin'' öğütleri gayet güzel olmuş. ancak filmde bundan başka bir güzellik yok. olaylar 4-5 tane insanın etrafında geçiyor ve rol alan kişi sayısı da bu kadar, figüranları saymazsak. bir kere insan hiç tanımadığı bir insanı nasıl evine alır da yetmezmiş gibi ona 3-4 gün içinde aşık olur ben bunu anlamıyorum arkadaş. eğer bu kadar kolaysa aşık olmak bir sürü insan hata ediyor.

ben milyonların gidip izleyip de beğendiği ıssız adam'ı basit bir film olarak görmüştüm. ama gerçekten basitti. incir reçeli ise ıssız adam'ın yanında çok daha basit bir film bence. sonra neden berlin film festivalinde sadece 1 tane türk filmi var diyoruz. iyi de böyle filmler yaparsak kim izlesin ki ben bunu anlamıyorum.
  3. aşk tesadüfleri sever'in gölgesinde kalmayı kesinlikle hak etmiyor. aşk mı, duygu mu, hayat mı, insanlık mı, dram mı, oyunculuk mu, müzik mi????
    bir filmden ne bekliyorsanız hepsi bu filmde var.

yüreğinize oturacak demedi demeyin.

'sana dokunmak tüm insanları affetmek gibi'
  4. daha sadece fragmanını izledim ama beni çok çok etkiledi eminim çok güzel bir film bayıldım
  5. evet sonunda yapıldı. sonunda çok uzun zaman sonra bizimkiler de gerçekten izlenmeye değer, iyi kurgulu, ders verebilen acayip izlenesi, müzikleri de acayip dinlenesi bir film yaptı. film boyunca ters köşeye yatmış olmam, filmin gereksiz reklamının yapılmamış olması, izleyici çekmek için gereksiz isimlerin oyunculuk yeteneği az olsa da oynatılmaması, ufacık ayrıntıların filmin sonuna kadar özenle taşınması ve her fark edildiğinde aaa bak unutmuştum bunu demek böyleymiş dedirtmesi ciddi anlamda etkiledi beni.. sanırım bir kere daha izleyeceğim.
  6. 4 filmden çalıntı sahneler çalıntı senaryodur şöyleki evine aldığı 3-4 gün içinde aşık olduğu kısım kasımda aşk başkadır filmi beraber yerlerde mumlar varken the fountain filmi kızın saç renkleri değişimi eternal sunshine of the spotless mind filmi yerde beraber yattıkları sahne requiem for a dream filmi bir daha izleyip daha neler çalıntı arak iyice bakıcam çünkü insanlara ortaya esinlendim demesinden cok evet 4-5 filmden sahneleri kopyala yapıştır yaptım demesi gerek aytaç ağırların kensine yönetmen senarist sıfatı veremiyorum maalesef verdirtmemeliyizde böylelerine.
  7. film tamam iyi güzelde, o incirler resmen yemyeşildi yahu. organik incir reçeli kahverengiye çalar. doğrusu en çok gözyaşı döktüğüm sahne merdivenaltı üretimi reçel kullanmalarıydı. her sene türk filmlerimi oscar alacak canım? james cameron gibi ezik avrupalı yönetmenlerin önü açılmış oldu bu vesileyle.
  8. aytaç ağırların hem senaryosunu yazdığı hem yönetmenliğini yaptığı film.

seks olmadan da sevebilmek ne nadir ne güzel bir duygudur.hemde sonsuza kadar.
    herhangi bir beklenti duymadan, onun bir dakika bile yanında nefes alış verişine şükredersin...

son zamanlarda izlediğim iki iyi türk yapımı filmlerden biriydi.
  1. 6